İtalya’nın turistik beldesinde bikiniyle tezahür etmek yasaklandı

İtalyan tatil kasabası Sorrento’üstelik, uray başkanının “çirkin davranış” adına nitelendirdiği durumu sonlandırmak üzere turistlerin bikini ve üstü çoplak bire bir şekilde bahir şortuyla dolaşması yasaklandı.

Pompeii ve Napoli yakınlarındaki kıyı kasabasının Belediye Başkanı Massimo Coppola, sonuç zamanlarda insanların ahlaka aykırı davranışlara tanık olduğunu söyledi:

“Bu durumun devam etmesi, evcil umum ve ziyaretçiler ortada maraz ve anlaşmazlık yaratmanın yanında, ilçemizin imajı ve turizmi üzere yaşam kalitesi hakkında karşıt bir yargıya misil açabilir.”

Antrparantez kuralın uygulanabilmesi üzere Sorrento polis memurları bile insanların üstsüz ve hemen deniz şortuyla ya de bikinileriyle dolaşmadığından güvenmek yerine sokaklarda devriye gezecek. Kurala uyulmaması halinde 9 bin liraya yakın nakdî ceza verilecek.

Calabria’daki Praia a Mare kabil kıyıdaki başka noktalar de yalınayak yürümenin ve aksi kıyafetlerin yasak olduğu benzer yasaklar getirdi. Ligurya’daki Rapallo’dahi da ziyaretçilere giyecek kurallarına uymalarını hatırlatan sokak tabelaları var.

İtalya’üstelik taksiciler greve gitti

 

Türkiye ile İtalya beyninde 9 antant imzalandı

 

İtalya’nın kuzeyinde ivedi uzanım car edildi

 

Share: