Çalışanların yüzde 62’sinin stresi arttı

Kullanılmamış soy sop çalışan esenliği platformu Wellbees’in Türkiye’da 10 şirketten 1.178 çalışanın katılımıyla yaptığı tıpkısı araştırı, rastgele 100 çalışandan 62’sinin son benzeri yılı daha stresli geçirdiğini ortaya koydu.

Ankete katılanların yüzdelik 62’si akıbet tıpkısı yıl zarfında streslerinin arttığını rapor etti. Araştırmada, afiyet endişesinin birlikte ekonomik belirsizlikler, tembel kalma riski ve açıktan himmet ile birlikte mütebeddil mücahede kavramının stresi tetikleyen faktörler olduğu belirtildi.

Torunlar arasındaki farka bakıldığında ise sıkı dışında yapılan araştırmalara analog ayrımsız sonuçla, Y kuşağının sonuç tıpkı yılı X kuşağına kıyasla daha stresli geçirdiği görüldü.

Çalışmada bu durumun esas sebepleri; ‘Y kuşağının hem kendilerinin hem dahi yaşça büyüklerinin sağlığı için endişelenmeleri’ ve ‘kariyer planı yaparken işleri kaybetme riskiyle yüz yüze kalmaları’ olarak rapor edildi.

ODAKLANMA SORUNU ARTTI

Araştırmada ilgi çekici değişik bazı noktalar şöyle:

• Pandemi öncesinde hele yazıhane ortamının gürültüsü dolayısıyla yaşanan odaklanma sorunu, uzaktan çalışma döneminde gitmek üzere uygun ortamlar yaratılamaması nedeniyle arttı.

• Çalışanların yüzde 26’sı sonuç ayrımsız yılda odaklanma sorunlarının arttığını belirtti.

• Kuşaklara bakıldığında ise odaklanmakta külfet çeken Y kuşağının oranının, X kuşağına bakarak yüzde 6 henüz aşkın olduğu ortaya bundan sonra.

• Öte yandan, araştırmaya göre erkeklerin yüzdelik 54’ünün düzentileme ortamı değişirken bu çap kadınlarda yüzdelik 87 oldu.

• Bu süreçte erkeklerin yüzde 19’u, kadınların ise yüzde 57’si tamamen engin çalışmaya başladı.

• Çalışmada, kadınların odaklanma üzerine henüz değişebilir dönemlerden geçmelerinin, evde henüz fazla çalışmalarından kaynaklandığı birlikte vurgulandı. Y kuşağı üstelik X kuşağına göre yüzde 9 daha çok tamamen uzaktan çalışmaya geçti.

ÇAKER ordusundan korona virüs aşısı! Tamam varyantları tasavvur alıyor

 

39 üniversiteye ‘Avrupa’ vizesi daha çok

 

Korona virüs akciğerlerde hasar bırakır mı?

 

Share: