Dünyanın yüzdelik 14’ünden dahası ‘Lyme’ hastası

Araştırmacılar Lyme hastalığının hangi büyüklüğünde hoşgörülü olduğunu sanmak üzere 89 çalışmanın verilerini benzeri araya topladı ve “Bu, acun çapındaki hastalığın yaygınlığının yer kapsamlı ve aktüel dizgesel incelemesidir” açıklamasını yaptı.  

Mutedil Avrupa yüzdelik 20 ile arz faziletkâr orana sahipken, kırsal alanlarda hayat dolu 50 yaş üstü erkekler yer çok risk altında.

Hastalığın belirtileri

Lyme hastalığında genişlik nadiren ölümsek fakat enfekte tıpkı sakırga marifetiyle ısırılan kişilerde genellikle kızarıklık oluyor ve adale ve mafsal ağrısı, baş ağrısı, göden bulantısı ve gaseyan kabilinden enflüanza bire bir semptomlar görülüyor.

Hastalığa sebep olan bakteri Borrelia burgdorferi (Bb), yaklaşık 160 bin toplam katılımcının yüzde 14,5’inin kanında bulundu.

Ölçülü Avrupa sunu efdal antikora ehil

Ilımlı Avrupa’dan bilahare sunu faziletli antikor oranlarına topluluk bölgeler yüzdelik 15,9 ile Gün Doğusu Asya, yüzdelik 13,5 ile Günindi Avrupa ve yüzdelik 10,4 ile Maşrık Avrupa oldu. Karayipler ise çabucak yüzdelik 2 ile sunma düşük orana erbap.

Eski araştırmalar, sakırga kaynaklı hastalıkların serencam 12 yılda iki katına çıktığını gösterdi. Mesai, artışın nedenleri arasında abuhava değişikliği, hayvan göçü, yurt kaybı olduğunu ortaya koydu.

Yerli hayvanlarla özden olanların yakalanma riski artık

Çalışmaya göre, köpekler ve koyunlar kabil yerli hayvanlarla düzenli olarak etkileşime giren çiftçilerin ve işçilerin enfekte bire bir sakırga tarafından ısırılma riski elan efdal.

Justin Bieber’ın serencam görüntüsü hayranlarını şoke etti

Lyme hastalığı genişlik çok kimleri etkiliyor?

Share: