Araştırma: Korona, kişilerin aksiyon performansını düşürebilir

EurekAlert sitesinin haberine göre,

Waterloo Üniversitesi’nin Ruhsal Departmanı Profesörü James Beck ve öğrencisi Arden Flow vasıtasıyla düzenlenen çalışmada, virüse tutulmuş ve yakalanmamış 94 umum zamanlı çalışandan bilgelik toplandı. Rastgele iki grubun de anne demografik özellikler açısından tınlamalı olduğu ifade edildi.

Henüz fazla sarp yaşıyorlar

Beck, “Kovid-19 hayatımızın benzeri parçası olmaya yeryüzü azından öngörülebilir ati için bitmeme edecek. Kovid-19’a yakalanan insanların iyileşip işe dönmesi daha çok koskocaman benzeri genişlik. Çalışmamızda bu eşhas, Kovid-19’a yakalanmamış kişilere kıyasla henüz fazla zahmet yaşadıklarını bildirdi” ifadelerini kullandı.

Detayları Scientific Reports dergisinde yayımlanan araştırmada, iki grubun karşılaştırıldığını belirten Beck, “Kovid-19’a yakalananlardan oluşan takım, hastalığı hiç geçirmeyen gruba nazaran, gelişim yerinde hafıza, özen ve eylemle ilgilendiren sorunlar adına tanımlanan kognitif başarısızlıkları elan fazla bildirdi” dedi.

Himmet hayatına etkisi

Beck, güneş tacı virüse yakalanan bireylerin iyileştikten sonraları hisse senedi durumunda hastalık öncesi takat sınırı seviyelerine dönmekte ağırlık yaşayabileceğini; iş yükünü hafifletmek, doğrulama tarihini çalmak ve esnek çalışma saati kabilinden düzenlemelerle bunun üstesinden gelinebileceğini söyledi.

Hindistan’üstelik Kovid vakaları 3 ayın zirvesinde

Alman Dışişleri Bakanı Baerbock Kovid’e yakalandı

Herhangi Bir ilçe incelendi: Albeni kirliliği Kovid ölümlerini artırıyor mu?

Kovid vakalarında ESIR ve Çin başı çekiyor

Finlandiya Başbakanı koronaya yakalandı

ESIR’de 82,1 milyon doz korona virüs aşısı yararsız oldu

Share: