Avrupa’nın sigorta teknolojisi başlama-up’ı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Alman bidayet-up şirketi Wefox Target Küresel’ın öncülüğünde planlı fonlama turunda 650 milyon dolar yatırım çekti. Bu turun peşi sıra ise şirketin değeri 3 milyar dolara ulaştı.  Wefox konut sigortası ve vasıta sigortası gibi bireysel sigorta ürünlerine odaklanan tıpkı sayısal sigorta şirketi. Şirketin müessis ortağı ve CEO’akarsu Julian Teicke, “bu nicelik tahminlerimizin haddinden fazla üzerinde. Az Çok çabuk ayrımsız süreçti” dedi.

2019’un mesafe ayında şirketin değerinin 1,65 bilyon dolar olduğu bildirilmişti. Iştirak bugün sigorta teknolojisi sektöründe en balaban fonlama turunu gerçekleştirdi. Teicke, “var olan şişman yatırımcıların az daha tümü katılma sağladı” dedi. OMERS Ventures, G Squared, Mountain Partners, Merian ve Horizons Ventures kabilinden bir çok yatırımcı fonlama turuna dahil oldu. Yeni yatırımcılar arasında ise FinTLV, Ace & Co ve LGT düz aldı.

Tech Crunch’ın haberine bakarak, şirketin kurucu ortağı ve CFO’su Fabian Wesemann, “faziletli bir cirim elde etmeyi başarmakla kalmadık, bunu gelişmemiş ayrımsız zamanda gerçekleştirdik. Tüm yatırımcıların dahil olması toplamda dört hafta sürdü” dedi. Wefox ant geçtikçe anbean elan aşkın dirimlik elde edeceğine inanıyor. Ancak bunun üzere sermayeye ihtiyacı var. Teicke, “genel ağ öncesi dönemde eskimiş 5,2 trilyon dolarlık sektörü hedefliyoruz. Bu sektörü elbet değiştireceğimizi anladık” dedi.

Wefox’u anadan görme sigorta şirketlerinden ayrımlı eden ilke ise, şirketin direkt tüketiciye hizmet veren bire bir sigorta şirketi olmaması. Birçok sigorta ürünleri halen acenteler eliyle satılıyor ve Wefox bu durumun mail zamanda değişmeyeceğini düşünüyor. Bu nedenle Wefox’un ürünlerini satan 700 acentesi var. Müşareket tıpkısı zamanda gâh kurumlarla de işbirliği yapıyor ve kestirmece 5 bini Wefox ürünlerinin dağıtımını sağlıyor.

Teicke, “sektörün kafasız kalanı acentelerin namevcut olduğuna inanıyor ancak tığ onlara her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz” dedi. finansgundem.com’un derlemesine bakarak, sadece 2020 yılında ortaklık 140 milyon doların üstünde dirimsel elde etti. Wefox Insurance’a bakıldığında, şirketin 2020 yılında kar açıkladığı görülüyor. Takım ise Wesemann’a göre “2023 yılından itibaren toplanmış karlılık gösterecek.”

Karlılığa revan açıkça bire bir misil ve aceleci tahaccüm Wefox’un oldukça balaban hedefleri olduğu anlamına geliyor. Lichtenstein’bile lisans almış olan Wefox, lisansını başka Avrupa ülkelerinde bile kullanabiliyor. Şeriklik deminden beş pazarda canlılık gösteriyor ve mümasil zamanda İtalya’evet açılmayı planlıyor. Yıpranmamış pazarların yanı sıra, Wefox eskimemiş sigorta ürünlerini bile satışa sunmayı hedefliyor.

Bunlar beyninde ferdi ilçe sigortası, domestik efsanevi sigortası, sağlık sigortası ve yaşam güvencesi üstelik meydan alıyor. Teicke, şirketin bu sene 20 bakir sigorta ürününü piyasaya süreceğini açıkladı. Ortaklık tıpkı zamanda yönetim maliyetlerini düşürme konusunda birlikte şişman hedeflerle ilerliyor. Iştirak mufassal süredir özişler sistemlerine envestisman yapıyor ve artık şirketin süreçlerinin %80’i otomasyon sistemleri tarafından yönetiliyor.

İsviçre’nin sağlık yöneticileri kapılarını skandala açtı

 

Mevhum gerçeklikle ilaçlanmamış tedavi

 

Bitcoin yatırımcılarını uyardı: Iniş bitmedi

 

Share: