Yerli otomobilden yıpranmamış görüntüler geldi!

Dünyaca ünlü Fransız yapımı ‘Göçüm’ filminin başrol oyuncusu Samy Naceri,  film görüşmesi üzere İstanbul’a geldi. Göçüm serisi filmlerde taksicilik eden Naceri, Cağaloğlu’ndaki bir taksi durağına gitti. Fakat durakta taksi bulamadı. Samy Naceri yaklaşık 20 an taksi bekledi. Naceri beklerken hayranları ile bereketli verimli fotoğraf çektirdi. Fransız oyuncu bindiği taksinin direksiyonuna de geçti, İstanbul sokaklarında taksi kullandı. 

1998 yılında çekilen Fransız yapımı ‘Taksi’ filminin başrol oyuncusu Samy Naceri, bire bir film görüşmesi üzere İstanbul’a geldi. Taksi serisi filmlerindeki başrolüyle nam kazanan Naceri, özel benzeri toplantıya karışmak için Beyazıt’ta kaldığı otelden göçüm durağına yürüdü. Kendisine Fransız sosyal iletişim araçları fenomeni Parisa ve menajeri Külot Kerry haremlik etti. Samy Naceri, Cağaloğlu’ndaki taksi durağına geldiğinde taksi bulamadı. Samy Naceri, yaklaşık 20 dakika göçüm bekledi. Naceri, İstanbul’un tarihi caddelerinde yürürken ve taksi beklerken hayranları ile bol artağan ışık çektirdi. Fransız oyuncu bindiği taksinin direksiyonuna üstelik geçti, İstanbul sokaklarında taksi kullandı. Fransız oyuncu İstanbul’daki tecrübelerini aktardı. 

” TÜRKİYE’DE KALKMAK MUAZZAMDI”

60 yaşındaki Fransız aktör Samy Naceri “Türkiye’ye 15 çevrim önceki birlikte tatil için gelmiştim. Bugün benzeri çağırma konusunda İstanbul’a geldim. Bana tarihi yerleri gezdirdiler. Osmanlı’dan Atatürk’e büyüklüğünde olan tarihi iz ve davranışlar karşı hikmet verdiler.

Tarihe demet duyan tıpkısı emanet adına Türkiye’üstelik atilmak muazzamdı. Türkler beni sokakta gördüğünde beni tanıyor amma gelip konuşmak amacıyla utanıyorlar, ben dahi anca olduğunu anlayınca selam veriyorum. Onlar bile gelip benimle konuşuyor. Hakeza iri etli canlı bire bir şehirde, turistlerin haddinden fazla musahabe ettiği bire bir şehirde göçüm sorunu olması çok acı” dedi.

“TÜRKİYE’DE TAKSİCİ KALKIŞMAK İSTEMEZDİM”

Fransız oyuncu Naceri “Gezdiğim ve film çektiğim şehirlerde araba kullanmayı seviyorum. Trafik yoğunluğu yüksek olan şehirlerde dahi araba kullandım, o yüzden İstanbul trafiğinde de zorlanmadım. Moskova veya Paris trafiğini görseniz saçlarınızı koparırsınız. Oraların trafiği elan üstelik beter” diye konuştu. “Eğer aynı oyuncu olmasaydınız Türkiye’de taksici olur muydunuz?” sorusuna Samy Naceri “Burada taksici girmek istemezdim zira trafik çokça tuhaf” cevabını verdi. 

Share: