Tekaütlük birikimleri ayı piyasasından nasıl korunur?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Kocaoğlan piyasalar tendürüst yatırımcılar için borsa yatırımlarına indirimdeki nasip senetlerini satın alarak duhul fırsatı sunuyor. Bu dipten kabul etme stratejisi bazen kor uyandırıcı olsa birlikte erdemli ürem ölçü potansiyelini dahi birlikte getiriyor.

Ancak emekliler ve tekaütlük dönemine andıran çalışanlar için bu safiha haddinden fazla henüz tasalı edici. Zira yıllardır oluşturdukları birikimlerin meyvesini almaya hazırlanan söz konusu yatırımcılar için borsalardaki kayıpları telafi etmek üzerine yeterince ant olabilir olmayabilir.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre mal uzmanları alelumum müşterilerine önümüzdeki beş yıl içerisinde ihtiyaç duyacakları parayı behre senetleri kabilinden riskli varlıklara yatırmamasını öneriyor. Tersine bu asıl birikimlerin akça yaratıklar kabil daha sakıncasız limanlarda tutulması başvuru ediliyor.

Bu takip alelhusus geçtiğimiz aylarda görüldüğü kabilinden ekonomik belirsizlik dönemlerinde veya borsalarda kaba düşüşler olduğunda yatırımcıların tıpkısı nebze olsun kan almasını sağlayabilir. Söylemesi basit olsa bile esbak yıllarda olduğu haset borsalar ansızın yükselişlere geçtiğinde bu tavsiyeyi infaz etmek tıpkı derecede süssüz olmayabilir.

Ferdî tekaütlük yatırımlarında minimum getirilerini almaya yakın yatırımcılar içinse zamanlama üzerine haddinden fazla çok almaşık bulunmayan. Fortune’un haberinde emekliliğe doğru bahis konusu yatırımcıların birikimlerinin eridiğini tutulmak namına uygulayabilecekleri yöntemler konusunda tavsiyeler veriliyor.

Borsalarda bildirme azından andıran zamanda tıpkısı boğa piyasası görülme ihtimali berenarı bağan. Kocaoğlan piyasalarının nispeten enli benzeri asıl halini aldığı göz uğrunda bulundurulduğunda son düşüşler tekaütlük yatırımlarına vurabilecek son darbe olmayabilir.

Harcamaları kısın 

Habere göre para uzmanları mümkünse emeklilik portföylerinde yeniden dağıtım yapmaktan kaçınmayı ve asgari emeklilik yatırım gelirlerini yıl sonuna büyüklüğünde ertelemeyi uygulanabilecek arz akıllıca eylem planı yerine öne çıkarıyor. Ancak, günce harcamalarınızı karşılamak üzere emeklilik yatırım gelirine güvenenlerin, harcamalarıyla ait ara sıra yumruk kararlar vermeleri gerekebilir.

RMB Capital’ın Para Danışmanı ve Yeminli Mali Danışman (YMM) Jake Eischens konuyla ait açıklamasında, “Emeklilerin zaman elbette yatırım yaptıklarını ve portföylerinin hangi bölümlerinin bu dezavantajlara cebin henüz duyarlı olduğunu bilmeleri gerekir. Kimse piyasanın getirilerini kontrol edemez, ancak emekliler harcamalarını taharri edebilir. Harcamalarda, yatırımlarda yahut her ikisinde dahi bir değişikliğin mukteza olup olmadığını belirlemek için ileriye çevrilmiş harcamaları portföyünüzle gelişigüzel gözden etmek bol ayrımsız idman olacaktır” dedi.

Danışmanlar, ayı piyasasının etkileri ve rekor para şişkinliği ayn önüne alındığında, harcamalara dikkat etmenin hele mefret olduğunu söylüyor. Uzmanlara bakarak, henüz iri kibar yahut elzem olmayan satın alımları çatlamak üzere bol bir zamandayız.

Tekaüt adaylarının yer pres kararı

Wharton Mülk Planlama Birimi Genel Müdürü ve YMM David Rosenstock tekaütlük yatırımları beyninde en bir iki yeğleme edilen kullanılan yöntemin mücahede süresini çalmak olduğunu belirtiyor. MEMLUK bankası BMO Harris Bank’mağara yakın günlü tıpkısı raporuna bakarak pahalılık zımnında bütün zamanlı çalışanların dörtte biri halihazırda tekaütlük planlarını erteledi.

Bu tabii verilmesi el aynı karar. Fakat tekaütlük planlarını söylemek yatırımların bulunan ortalık oynaklığından kurtulmasına apotr cins. Ayrıca tekaütlük yatırımlarını ileri yaşlara büyüklüğünde bitmeme yol açmak yatırımcıların mürekkep getirisinin artmasına bile yardımcı cins.

Rosenstock konuyla ilgili açıklamasında, “Geleneksel tekaütlük yaşını bırakmak, yarı zamanlı veya birlik zamanlı işlemek, tekaütlük getirilerinin uzaması ve desteklenmesi için mükemmellik tıpkısı yoldur. Emekliliği köstek olmak, bulunan emeklilik tasarruflarınıza adam olmak için daha fazla devir sağlayarak ve ödemeniz müstelzim emeklilik süresini gücük emeklilik finansmanı üstünde cesim bire bir etki yaratabilir” ifadelerine düzlük verdi.

Erdemli istihdam iktisadi düzelme amacıyla yeterli mı?

 

JPMorgan yüzlerce çalışanını işten çıkardı

 

Ayı piyasasını boğaya çevirecek 6 kritik değişim

 

Share: