Saylav Mustafa Canbey, BALOSB’de incelemelerde bulundu Açıklaması

AK Tümen Balıkesir Saylav Dr. Mustafa Canbey, Balıkesir Birleştirme Endüstri Bölgesi’nde (BALOSB) görüşme ve incelemelerde bulundu.

Canbey, ziyaretlerine ilişik yaptığı açıklamada, firmaların yetkililerinden üretim süreçleri hakkında hikmet aldıklarını belirtti.

BALOSB büyüme, evolüsyon sürecinde olduğunu vurgulayan Canbey, şöyle bitmeme etti:

“Balıkesir sanayisi güçlendikçe şehrimiz üstelik güçleniyor. Bu noktada tığ sanayicilerimize gereken değme nev desteği vermeye hazırız. YANLIŞSIZ Fırka namına Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın aktif liderliğinde ülkemizin endüstri yatırımlarını artırmaya bitmeme ediyoruz. 2002 yılından bugüne devlet genelinde kurduğumuz 142 yeni Organize Uran Bölgesi ve özge endüstri yatırımları sayesinde 36 milyar dolar olarak devraldığımız ihracat rakamını bugün hamdolsun 250 bilyon dolar sınırına iblağ başarısı gösterdik.

Balıkesir’imizde dahi yaptığımız yatırımlarla firmalarımıza mukteza imkanları sağlayarak kullanılmamış yatırımlar yapmalarını motivasyon ettik. Türkiye’nin ekonomik hareketliliğinin sunma faziletli olduğu Marmara Bölgesi’nde, İstanbul, Bursa ve İzmir kabil metropollerin kesişim noktasında kâin şehrimiz, cesim erişim güzergahlarında saha alması ve sınai limanlara gösterişsiz muvasala imkanı sebebiyle yatırımcılar amacıyla çekim merkezi haline gelmiş durumda. Yatırım arayışında olan firmalarımızı, Ege ve Marmara Denizi’ne kıyısı olan iller arasında arz avantajlı isteklendirme oranları kâin, gelişigüzel ölçekte yatırıma akla yatkın arazileri bünyesinde barındıran ve endüstriyel incelmemiş maddelere itiyat gibi avantajlarını göz uğrunda bulundurarak Balıkesir’imize yatırım yapmaya davet ediyorum.”

Canbey, DOĞRU Fırka kendisine sanayicinin birlikte olduklarını sözlerine ekledi.

BALOSB’bile Ekosinerji Hareketlilik, Erdallar Ticaret, Döşemenler Otomotiv ve Yarışma Kabine firmalarını musahabe eden Canbey’e; Balıkesir Uran Odası Başkanı Nazmi Konkur, Karesi Belediye Reisi Dinçer Orkan ve AK Fırka Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu haremlik etti.

Share: