Kur’an Kursuna geldiler, dron, scooter ve derrace kazandılar

Adana’birlikte Yaz Kur’an Kursu’na katılan öğrencilere dron, scooter, bisiklet ve uslu saat dağıtıldı.

Diyanet Cahillik Adana İl Koordinatörlüğü, Seyhan İlçe Müftülüğü, Hacı Nuri Çomu Vakfı’nın iş birliği Hacı Nuri Çomu Camiinde “Yaz Kur’an Kursları Kapanış Programı” düzenlendi.

2022 yılı Yaz Kur’an Kurslarında terbiye gören öğrenciler beyninde planlı mütenevvi etkinlikler ve yarışmalarda muvaffakiyet gösterenlere 70 nüsha velespit, 60 sayı dron, 50 sayı elektrikli scooter, 50 skor akil saat ve 40 dürü sıkıntı dağıtıldı.

Programa Adana İl Müftüsü Mehmet Taşcı, Seyhan İlçe Müftüsü Vekili Halit Köse, Sunar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Nuri Çomu, Hacı Nuri Çomu Vakfı Müdürü Mustafa Ilkbahar, diyanet görevlileri, ofis personeli, öğrenciler ve veliler katıldı.

Programın küşat konuşmasını fail Başbuğ Mustafa Nuri Çomu, gördüğü tablo karşısında duygulandığını ve rahmetli dedesi, Hacı Nuri Çomu’nun da böylesi evire çevire çalışmaları çok önemsediği söyledi.

Dedesinin bu nedenle Sunar Nuri Çomu Vakfı’nı hayata geçirdiğini vurgulayan Başbuğ Çomu, “Şimdi görüyoruz ki, neslin ihyasında, vicdanlı benzeri gençliğin inşasında mefret racon üstleniyor. Kur’an okuyan, peygamberini tanıyan, vatanını milletini dost bire bir çocuk için, Sunar Şirketler Grubu yönetimi adına bizler desteğimizi baştan sona sunmaya devam edeceğiz. Programa dahil olan gençlere, ailelerine ve gayretkarca mesai sarfeden hocalara teşekkür ederim” dedi.

Hediye tevzi töreninde mütekellim İl Müftüsü Mehmet Taşçı, “Yaz Kur’an Kursumuza mevrut çocuklarımızın Kur’an-ı Kerimi, dini bilgileri öğrendiler. Siyer-i Nebiyi, İslam’ın domuzuna ahlakını öğrendiler. Ego bu yavrularımızı camiye gönderen esas babalarına teşekkür ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmalardan sonra Yaz Kur’an kursu öğrencilerinin hazırladığı Peygamberimizi tanımanın önemine dikkat calip “Onu Ne Kadar Tanıyoruz” isimli seyretme gösterisi sunuldu.

Oyun sonrasında çokça kıytırık yaşta güdük sürede Kur’an okumaya önceki öğrenciye taç ve cübbe giydirildi. Henüz bilahare gato kesimi ve ödül dağıtımıyla aktiflik sona erdi. – ADANA

Share: