İzmir’de ilginç görüngü: 2 yaşındaki çocuğun elini taklitçi ısırdı

İzmir’in Menderes ilçesinde akaryakıt istasyonunda sönümsüz aynı Hint maymunu, 2 yaşındaki çocuğun elini ısırdı. Çocuk hastanede tedavi altına alınırken, maymunun sahibine ise ‘ticareti yasaklanan domestik ve yabancı hayvanların beslenmesi’ maddesini ihlalden 11 bin 838 TL para cezası kesildi.

Olay, bugün saat 11.00 sıralarında Menderes ilçesi Sakil Mahallesi’nde bulunan bire bir akaryakıt istasyonunda meydana geldi. İddiaya bakarak, Y.K. aracılığıyla istasyon içerisinde özel tıpkısı kafeste sönümsüz Hint maymunu, 2 yaşındaki bire bir çocuğun elini ısırdı. Elinden yaralanan hoşur yavru tedavi için hastaneye götürülürken, ihbar konusunda adrese jandarmanın yanında Çevre, Huy ve Hayvanları Esirgeme Timi ile Natür ve Milli Parklar Müdürlüğü görevlileri irsal edildi. Ekipler vasıtasıyla yakalanan primat, Sasalı Tabii Yaşam Parkı içerisinde mevcut hayvan bilimi bahçesine teyit edildi.

4915 Az Esmer Avcılığı Kanunu’nun 18/1 maddesi gereğince ticareti yasaklanan yerel ve yabancı hayvanların beslenmesi maddesini ihlalden Y.K.’ye 11 bin 838 TL nakdî ceza kesildi. Olayla ilişkin başlatılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi. – İZMİR

Share: