Saklı Yazı servet ile kişmiri dünyalık zahir aklanıyor?

Saklı Yazı paralar cebin şişman tedbir ve kısıtlılık kararları düzlük ülkeler kendi sayısal paralarını çıkarıyor. Çin uzun süredir öz parasını teste ediyor. Rusya ve İran saklı yazı paralar kullanılmamış kısıtlamalar getirirken arsıulusal ticarette de kullanabilecekleri kendi dijital paraları için hazırlık yapıyor. KÖLE bu alanda en cani tutuma eş ülkelerden biri ama özlük sayısal servet için enfrastrüktür hazırlıyor. Avrupa ülkeler isi gelişmeleri izliyor.

ÇAKER sayısal dolar projesini neden erteliyor?

 Mali anlamda balaban sıkıntılar zinde ülkeler ise umudu dijital paralarda arıyor. Bu ülkelerden biri dahi Myanmar.

Myanmar’ın askeri hükümeti sayısal mülk birimi çıkarmayı düşünüyor. Tümgeneral Zaw Min Tun’a göre dijital paranın kullanıma sunulması, Myanmar’daki finansal faaliyetlerin iyileştirilmesine katkıda bulunacak.

Myanmar’ı 2021’den beri, berceste bir nice lideri cebren gözaltına düzlük silahlı kuvvetler yönetiyor. Askeri hükümet, yerli ekonomiye koruyucu olması üzere sayısal para çıkarmayı planladığını açıkladı.

Myanmar Eşkâl Bankası Mal Yönetimi Departmanı Genel Müdürü Win Myint, “Bu noktada, elan dijital paralar üzerine bilgi topluyoruz ve görüşmelerde bulunuyoruz” dedi ve ekledi: “Hem avantaj hem birlikte dezavantajlarını ayn önünde bulundurmalıyız.”

Gailesiz kuşaklar hastalık kripto paralara bent gösteriyor?

 TETHER RESMİ MÜLK OLDU

Gözaltına alınan mehabet danışmanı Aung Şöhret Suu Kyi’nin destekçileri vasıtasıyla yönetilen ülkenin hayalet hükümeti, antrakt ayında Tether (USDT)’yi resmi para birimi olarak akseptans edeceğini duyurmuştu. Gölge hükûmet, çarpışma suçu raporları gündemdeyken askeri hükümeti devirmek için servet toplamaya devam ediyor.

Myanmar’ın sayısal para birimi, şayet henüz sonradan ülkenin form bankası eliyle dahi çıkarılırsa dünya çapında piyasaya sürülen bir iki sayıdaki paralardan biri olacak. Çin şu anda 2022 Pekin kış olimpiyatlarına katılan ecnebi sporculara, ülkenin sayısal yuanı ile muamelat yapma fırsatı sunuyor. Bahamalar ise Ekim 2020’birlikte hat bankası sayısal mal birimini piyasaya süren önce talih olmuştu.

Tayland kripto mülk vergisini sıfırladı

Saklı Yazı nukut borsaları takibe aldı

Yanlışlıkla yatan Bitcoin davası!

 

Share: