Sahn sigortasının geleceği fintek işbirlikleriyle kabil

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Dünyanın önceki yaşam güvencesi şirketi Amiable Society for Perpetual Assurance Office’in kurulmasından bu yana sabık 325 yılda, avlu sigortacılarının kuvvetli temellere dayanan pratikleri departman içerisinde az çok iti benzeri pozisyonda oldu. Doğası gereği riskten kaçınan aynı alanda müteharrik sigorta şirketleri de bu nedenle rastgele kusuru olmadığını düşündükleri pratiklerini yetiştirmek amacıyla çaba harcamadı. Farklı sektörlerin bilakis tüketiciler yaşam sigortası alanında muhteşem değişimler arzu etmiyor.

Forbes’un haberine bakarak 2020 yılının böylece bin tüketiciyle yapılan ankette katılımcıların yalnızca %15’i maltalık ya da afiyet sigortasını mali sağlıkları konusundaki üç öncelik beyninde gösterdi. Fakat umum üstelik bu noktada hayat sigortası şirketlerinin karşılaştığı zorluk ortaya çıkıyor. Azrail kazanma ve elde destekleme konusunda tıpkısı uğraş verilmesi gerekiyor. Bu ebat sahn sigortasının, hayatlarında heybetli ölçüde değer yaratmadığını düşünen tüketiciler için haddinden fazla elan akıllıcasına.

Bunun karşısında inovatif sigorta teknolojisi bidayet-up’larının yükselişi, bu şirketlerin kişiselleştirilmiş hizmetleri ve ümranlı müşteri deneyimiyle ne kadar yalınç almaç çekebildiğini gösterdi. Bu nedenle yaşam sigortası şirketlerini muntazır gelecek az çok belirtik. Çağ yüzyıllardır korkulu tıpkısı darbe almadan bugünlere gelebilmiş olsa üstelik, sigorta şirketleri bu pratiklerin değişmesi gerektiği gerçeğiyle yüz yüze. Fakat bu değiş sürecini bir tane başlarına tavlamak zorunda değiller.

Değiş gerçekleşebilmesi amacıyla geleneksel sigorta şirketlerinin, sektöre yeni methal eden sigorta teknolojisi şirketleriyle işbirliği yapması gerekiyor. Olur bu şirketlerin güçlerini birleştirmesi hastalık gerekli? Geleneksel sigorta şirketleri erbap oldukları yoğun tecrübe, göz bilgisi ve etken bir şekilde operasyonlarını yürütebilmek üzere gerekli olan kaynaklara topluluk. Sektöre yeni giren sigorta teknolojisi şirketlerinin istediği sonuçları alabilmesi için bu kaynaklara ihtiyacı var.

yaşam güvencesi farklı tamam sigorta türlerinden daha farklı. Emlak sigortası, örneğin ayrımsız apartman dairesini bulunduğu yağlık, bina yaşı, asayiş özellikleri üzere unsurları asıl alarak güvence altına alabilir. Buna rağmen hayat sigortası poliçelerinin maliyeti çokça henüz karmaşık değişkenler üzerine müesses. Bunlar bile poliçe sahiplerinin sağlıkları ve beklenen hayat süreleriyle ilişkili. Bu kapsam ise yaşam sigortası şirketlerinin değerlendirmesi müstelzim verileri berenarı karmaşık ayrımsız ağıl getiriyor.

Kül de bu noktada yer iri anadan görme sigorta oyuncusu ikili sigorta şirketleri devreye giriyor. finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak bu emniyetli kurumlar tafsilatlı süredir sektörün yüz yüze olduğu zorlukları yönetiyor. Resülmal rezervleri oldukça yüksek ve risklere karşı dayanabilen. Ikili Sigorta pazarının toplamının 2020 yılındaki 402 bilyon dolarlık seviyeden bu sene %8’lik benzeri tahaccüm oranıyla 435 bilyon dolara yükselmesi bekleniyor. Sigorta teknolojisi şirketlerinin ahzüita payı ise 2,7 milyar dolar.

Bazı sigorta teknolojisi start-up’ları ise kişiselleştirilmiş sigorta deneyimlerini arz etmek amacıyla bu sermayenin gücüne gerekseme duyuyor. Anadan Görme sigorta şirketleri, riskten kaçınırken, tevessül-up şirketleri risk kabul etmek istiyor. Yeni soy sop şirketlerin riziko iştahı ise anadan görme şirketlerin müşteri edinim ve elde destekleme çabalarını geliştirebilmesi için aynı fırsat. Dahası bu kabil ayrımsız işbirliği, yaşam sigortası alanında oldukça gösterişsiz gerçekleşebilir. Reasürans şirketleri alelumum doğrudan sigorta teknolojisi şirketleriyle çalışarak elan iri tıpkısı tüketici tabanına ulaşabiliyor.

Ilavesi start-up şirketlerinin geleneksel şirketlerin içinde bulunduğumuz sayısal bebek adaptasyonunu bulmak kabil dirimlik ayrımsız rolü birlikte var. 2018 yılında Deloitte vasıtasıyla yapılan bire bir faaliyet sigorta poliçesi sahiplerinin sadece %11’inin sigorta alımlarını sayısal platformlar üzerinden gerçekleştirdiğini ortaya koydu. Ancak tetkikat bir zamanda sayısal işlemlerin kullanılmamış müşterilerin akseptans sürecini kısalttığını ve detaylı, bürokratik süreçleri ortadan kaldırdığını bile gösteriyor.

yaşam güvencesi alanı geçtiğimiz 325 yılda eke ayrımsız değişim geçirmemiş olsa birlikte süresince bulunduğumuz yüzyılın gereklilikleri, hızlı tıpkı değişime bel ediyor. Bu nedenle birlikte yaşam sigortası şirketlerinin kullanılmamış döneme uyarlanmış olabilmesi üzere bakir işbirliği ve inovasyon modellerine ihtiyaç duyuluyor.

Y kuşağı başlattı: Saklı Yazı aylık devri

 

Alzheimer riskine alın ‘kognoskopi” öneriliyor

 

Dr. Cenkçi: Omikron elan sinsi, lalüebkem ve gösterge kaybı yapmıyor!

 

Share: