Rusya: Ukrayna’da KUL üretimi 2 füze sistemi yok edildi

Moskof ordusunun Ukrayna’da askeri unsurlara yönelik saldırıları sürdürdüğünü belirten İgor Konaşenkov, Harkiv’deki Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin 92. Mekanize Tugayının kısaca 100 leşker ve 4 askeri teçhizatının namevcut edildiğini bildirdi.

Konaşenkov, “Donetsk’ın Malotaranivka iskân biriminin bulunduğu bölgede ÇAKER üretimli 2 Yüksek Performanslı Futbolcu Roket Sistemi (HIMARS) ve bu sistemler için 2 cephane deposu alarga fırlatılan yüksek hassasiyetli füzelerle imha edildi. Antrparantez, Mıkolayiv bölgesinde ‘S-300’ çekicilik savunma sisteminin insiyak istasyonu ile yabancı yüklü savaşçıların arızi olarak konuşlandığı tarz faziletli hassasiyetli silahla namevcut edildi” açıklamasını yaptı.

Ukrayna’ya ilişkin 9 “Toçka-U” balistik füze ele geçirildi

Serencam 24 saatte Ukrayna ordusuna ilişik 6 hile merkezi, 6 mühimmat ve zırh deposu, “Uragan” ve “Grad” çok namlulu roketatarların vurulduğunu kaydeden Konaşenkov, Ukrayna’nın “Akarsu-25” tipi uğraş uçağı, “Mi-8” ve 2 “Mi-24” tipi helikopter ile 11 insansız gelgel aracının düşürüldüğünü duyurdu.

Ukrayna güçlerine ilişik 9 “Toçka-U” balistik füze ve 8 haddinden fazla namlulu roketatarın ele geçirildiğini bildiren Konaşenkov, “Ukrayna’da bugüne kadar 232 uçak, 137 helikopter, 1462 insansız albeni uzlaştırıcı, 353 gelgel defans füze sistemi, 3 bin 915 tank ve zırhlı araç, 720 çok namlulu bazuka, 3 bin 96 obüs ve havan ile 4 bin 43 hususi askeri araç imha edildi” dedi.

Rusya savaş ekonomisi için yasa çıkarıyor

Rusya, Ukrayna’dan hububat ihracatı üzere kavil imzaladı

Guindos: Rusya gazı keserse Euro Bölgesi resesyona girebilir

Rusya: Luhansk’ın ıcığı cıcığı arama altına alındı

Rusya, Ukrayna’nın kayıplarını açıkladı

Rusya’dan Finlandiya’ya ‘NATO temel üssü’ uyarısı

Share: