Omikron varyantının zir türünde bu iki belirtiye dikkat!

Dünya iki yılı çok bir süredir milyonlarca insanın ölümüne etken olan corona virüsü salgınında normalleşme çabalarına bitmeme ederken özen çekici bire bir ihtar İngiliz yetkililerden geldi.

Türkiye’dahi birlikte fenomen sayıları serencam dönemde artım gösterirken İngiliz makamlar, güneş tacı virüsünün yeryüzü haddinden fazla mutasyona uğrayan ve mevcut aşıların da ağırbaşlılık etmediği kanıtlanan Omikron varyantı ve madun türleri ile ait açıklamalarda bulundu. Haber insanları ve uzmanlar Omikron varyantının BA.4 ve BA.5 madun türlerinin bazı mukannen semptomları olduğunu açıkladı.

Sözcü’deki habere bakarak; Cenup Afrika’da Ocak-Şubat dönemlerinde ortaya sâdır ve gücük tıpkı müddet sonraları acun genelinde yayılan Omikron varyantının BA.4 ve BA.5 varyantlarının bazı belirleyici semptomları olduğu açıklandı. Avrupa Çor Önleme ve Arama Merkezi, Mayıs ayında bu ast varyantların keder yarattığını açıklarken, İngiliz medyası ülkenin önde gelen sağlık kuruluşlarından UKHSA’nın uyarılarına de yer verdi.

Yeni ast varyantların bazı semptomlarına ilgi çekici uzmanlar bunları ise şu şekilde sıraladı:

– Öksürük

– Kibir akıntısı

– Boğaz ağrısı

– Halsizlik

– Temel ağrısı

– Adale ağrısı

– Hapşırmak

– Ağrı

Bu semptomların bazılarının Alpha varyantıyla paralellik gösterdiğini ancak o varyantta nefes darlığı ve tat-emare kaybının üstelik olduğuna dikkat çekildi.

Bu cılız veca karın tümörü belirtisi!

 

Semptomlar değişti: Maymun çiçeğinde bakir belirleme!

 

Share: