Omikron Delta enfeksiyonlarını azaltabilir

Güney Afrika merkezli Afrika Esenlik Araştırı Enstitüsü’nden Alex Sigal ve Güney Afrika Durbanlı Khadija Khan liderliğindeki yazarlara göre, Omikron’un yüksek oranda bulaşan olduğu ve bazen antikorlardan kaçabildiği gösterilmiş olsa dahi, semptomları aldıktan iki hafta sonraları varyantın müteakip enfeksiyonlara alın bağışıklığı 14 hatim arttı.

Daha önceki iki dozluk ayrımsız Pfizer Inc. ve BioNTech SE’nin Kovid-19 aşısının yanı sıra önceki aynı enfeksiyon bulan Sigal, “Şanslıysak, Omikron henüz birkaç patojeniktir ve bu muafiyet deltayı hariç atmaya koruyucu olacaktır” dedi.

en son bulgular, Omikron ile enfekte ergin birinin çatal ağız eliyle baştan enfekte olma olasılığının bağlı olduğunu ve ikinci bulaşan varlığını azalttığını gösteriyor. Omikron, Cenup Afrika’nın dördüncü enfeksiyon dalgasında yeğin değişke, rekor fenomen sayıları sağlar ve çabucak toptan kendisine sel nev haline geliyor.

Delta, Orak Ayı ve Ağustos aylarında ülkeyi yeniden başa sardı ve rekor düzeyde hastaneye yatış rakamlarına ulaştı. Omikron’un afiyet hizmetleri üzerinde daha böyle tıpkı etkisi olmadı.

Biden’dan itiraf kadar ‘Omikron’ açıklaması!

 

‘Omikron’de olay sayısı artsa birlikte hastaneye yatış azalıyor’

 

görmek neredeyse imkansız: İşte Omikron’un ilk belirtisi!

 

Share: