Bitlere ilişkin sıvıda prehistorya koca DNA’sı bulundu

Mürekkep Kraliyet, Danimarka ve Arjantin’den araştırmacılar, Cenup Amerika’daki 8 mumyanın kalıntılarını inceledi ve iki mumyadaki “kehle yapıştırıcısından” hem tarih öncesi herif nükleer DNA’sı hem bile mitokondriyal filo DNA’sı elde etti.

Çözümleme, mumyalanmış insanların 2 bin sene yahut daha önce Amazon Havzası’nın kuzeybatısından itidalli ve günindi Arjantin’deki And Dağları’na kafile fail aynı popülasyonun parçası olduğunu gösterdi. Bu üstelik eski teorileri doğruladı.

Kopenhag Üniversitesi’nden araştırmanın yazarlarından Mikkel Pedersen şunları söyledi: “Çağ öncesine ilişkin genetik yardımıyla Avrupa ve Gün Doğusu Asya’evet dair haddinden fazla bilgiye sahibiz ama Amerika’ya dayalı şimdi bayağı isimsiz var. Bura mukaddema neler olup bittiği, orada kimlerin yaşadığı hakkında gâh genetik bilgiler alıp alamayacağımızı ve o boşluğu doldurup dolduramayacağımızı bayağı görmeye çalışmak istediğimiz yerlerden biriydi.”

Molecular Biology and Evolution akademik dergisinde yayımlanan araştırmanın başı, Reading Üniversitesi’nden Alejandra Perotti, tekniğin faydalarından birinin güneş öncesine ilişik nazirsiz kemik ve diş örneklerine engel vermemesi evet da onları namevcut etmemesi olduğunu söyledi.Bilim insanlar, bit zamkının tıpkısı dişle aynı miktarda evet üstelik kafatasındaki petröz kemiğinden alınacak miktarın iki allahsız büyüklüğünde eş DNA’sı sağladığını söyledi.

İnsan vücudunun bakir tıpkısı parçası keşfedildi

 

2 bin almanak DNA ile üç Mısırlı erkeğin yüz morfolojisi oluşturuldu

 

Share: