Kovid-19 aşısı olanlar amacıyla eş ziyaretleri ve bağlı alanda toplanmak emniyetli mi?

Güneş Tacı virüse karşı telkih olduktan sonradan pandemi öncesinde olduğu kabil keyif akıntı edilebilecek mi? Bu dönemde en haddinden fazla sorulan soruların başında “Karı ziyaretleri yapmaya ve sınırlanmış alanlarda toplanmaya hangi antlaşma başlayabiliriz?” geliyor.

Uzmanlar, Kovid-19 aşısı olanların esasen birlikte maske muvakkat ve sosyal mesafe koyma konusundaki ahali sağlığı kılavuzunu izleme etmesi gerektiğini söylüyor.

Familya ziyaretleri emniyetli mi?
ABD’nin önde mevrut el sağlığı danışmanlarından Dr. Anthony Fauci, maske takma ve içtimai aleniyet kabil bazen el sağlığı önlemleri olmadan ayrımsız araya gelmenin emniyetli olup olmadığı sorusunu cevapladı.

Bunun cevabı sonunda tamam olacak” diyen Fauci, ancak bu elbette gruptaki cümle ağız ağıza aşılanmışsa meri. Aşılama olan kişilerin potansiyel kendisine burunlarında virüs barındırıp başkalarına bulaştırabileceği amacıyla henüz titiz olmasını istedi.

Fauci, NBC’ye yaptığı açıklamada, “İnsanların müziç çoğunluğunu aşı ettirene ve virüs seviyesi çok düşük olana büyüklüğünde aşılanırsanız üstelik peçe selametlemek akilane peki” dedi.

Harvard T.H. Chan El Sağlığı Okulu’nda epidemiyoloji doçenti William Hanage de “Aşıların enfeksiyonu önleyip önleyemeyeceği konusunda haddinden fazla aşkın bilgimiz namevcut, bu dahi enfekte olabileceğiniz ve farkında olmadan başkalarına bulaştırabileceğiniz anlamına geliyor. Bu, bibi öğrenmekte olduğumuz benzeri molekül.” şeklinde konuştu.

Müstevli öncesi gönül kaçmak tür mü?
Uzmanlar, salgın öncesi birey vurdumduymaz dönmenin bol tıpkısı fikir olmadığı üzerine uyarıyor.

Fauci kadar Hanage bile, hem kendisi hem bile buğulanmış ocak üyeleri aşıyı almış olsaydı, onlara sarılırken kendini güvende hissedeceğini söylüyor.

Hanage, “Aşı ile ilgilendiren en ongun şeylerden biri, daha nemli ve hastalığa alın elan savunmasız insanlara sunulduğu için onlarla bildirişim yapmak haddinden fazla daha niteliksiz olacak” dedi.

Atlanta’daki Emory Üniversitesi’nde bulaşan emraz doçenti olan Dr. Jay Varkey, aşı serisini tamamladığında ve ebeveynlerinin dahi bir şeyi yaptığında, sadece toplumda sirayet oranları azaldığı durumda onlara sarılırken kendini güvende hissedeceğini söyledi.

Yaşlı sülale üyelerinin düzentileme hayatına devam etmesi yerinde temkinli davranacağını belirten Varkey, “Ocak üyelerim, toplumda ana çalışanlar namına dışarıda bulunurlarsa; fabrikalarda yahut çoğu aşı sıfır bir nice insanla bire bir ortamda oldukları okullarda gitmek zorunda kalırlarsa, biraz daha mufassal müddet beklerdim.” dedi.

Tutkun alanda bükülmek sakıncasız mi?
Geçici çor uzmanları, aşılandıktan sonra arkadaşlarıyla vabeste alanda bir araya geldiklerinde kendilerini güvende hissedip hissetmeyecekleri üstüne ayrımlı görüşlere eş.

Ancak onlar, aşılandıktan sonradan birlikte insanların kamusal ortamlarda dışarıdayken peçe takmayı boşlama etmemesi gerektiği üstüne oydaş.

UCSF Health’de bulaşıcı emraz doktoru olan Dr. Peter Chin-Hong’a göre, ağız ağıza aşılanmış arkadaşlar ve ev üyeleri, maske veya içtimai mesafe olmaksızın toplanabilir.

Chin-Hong, “Evime girmeden yahut akşam yemeğinde benzeri araya gelmeden önceki maske takardım, fakat oraya girdikten sonra, herkesin maskelerini çıkarması, masanın etrafında oturması, ayak topu maçı izlemesi veya enstrüman dinlemesiyle kendimi bayındır hissedeceğimi düşünüyorum” diye niteleyerek konuşuyor.

Hanage, virüs toplumda elan aşkın kontrol altına alınana büyüklüğünde arızi namına sınırlanmış alanlarda maskesiz toplanmaya biraz henüz ilgi edilmesi gerektiğini söylüyor.

Hanage, “Bu virüse ayn kulak olmamız gerekecek. Haddinden Fazla sinsi, bu yüzden dikkatli olun. Hakeza tıpkı durumda olsaydım, şimdilik maskemi takardım.” diyor.

ABD’de 7 bakir güneş tacı virüs varyantı saptandı

 

DSÖ’den AstraZeneca aşısına müstacel tasarruf onayı

 

KEZ aşıda sınıfta kaldı! İstifa çağrısı

 

Share: