İSTANBUL-BAKAN KİRİŞCİ’DEN İSTANBUL VALİLİĞİ VE MÜSİAD ZİYARETİ

TARIM ve Orman Bakanı Birim Kirişci, Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) ile İstanbul Valiliği’ni ülfet etti.

Ekincilik ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, saat 09.30’da Bağımsız Sanayici ve İş adamları Derneği Genel Merkezi’ne ziyarette bulundu. Vekil Kirişci, MÜSİAD Umumi Başkanı Mahmut Asmalı ve cemiyet üyeleriyle tahminî iki saat süren tıpkı görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede sektörel mesail ele makbuz. Bakan Kirişci saat 12.00’da ise İstanbul Valiliği’ne anbean Ilbay Mualla Yerlikaya ile benzeri araya geldi.

“2023 YILINDA TARIM VE ORMAN SEKTÖRÜNÜ DAHA GÜZELCE YAŞATACAĞIZ”

MÜSİAD ziyaretinde konuşan Vekil Kirişci “Bu mülakat bugüne çarkıfelek oldu. Kopça adına çok faydalı düşünce alışverişinde bulunduk. MÜSİAD seçme hareket adamları derneği değil. Bizim üstünde haddinden fazla hassasiyetle durduğumuz ve bu ülkenin lokomotifi diyebileceğimiz hisse senedi insanlarının aynı araya geldiği dernek. Zımnında bu derneğin tespitleri, bu derneğin bizim sektörümüze ilişkin hal önerileri bizler için de fiyat ifade ediyordu. Bunların tamamını aldık. Dosyalarımızı aldık, notlarımızı aldık. İnşallah bundan sonraki çalışmalarımızda tığ bu değerlendirmeleri dikkate alarak Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesindeki çalışmalarımızı büyük aynı bir lahzada sürdüreceğiz. İnşallah memleketimiz 2023 önünde daha adamakilli ayrımsız Türkiye’yi ve elan adamakilli bir ekincilik ve orman sektörünü birlikte yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

“BAKANIMIZ SORULARIMIZI AÇIK YÜREKLİLİKLE CEVAPLADI”

MÜSİAD Umumi Başkanı Mahmut Asmalı “13 Mayıs’ta Adana’da ‘Gelecek Tarımda’ adlı tıpkısı zirvemiz vardı. Bakanımız sıkı dışı görevlendirmesi sebebiyle o zirveye katılamamıştı ama bize genişlik mümasil zamanda sizin besin, tarım ve hayvancılık sektörüyle ait üyelerinizin olduğu benzeri derinti üzere MÜSİAD’a onurlandırma edeceğini söylemişti. Orada bu zirvenin sonuçlarını hep bu arada değerlendiririz sözü vardı. Bugün o sözünü namına getirdiği amacıyla huzurlarınızda kendisine teşekkür ederim. 2 saati aşan görüşmede, sektörün sorunlarını üyelerimizle birlikte bakanımıza sorduk. Dosyalarımızı verdik. Bakanımız çokça açık yürekle sektörel sorunlarımızı cevapladı” dedi.Share: