Garaz Şahin’den mutasyon açıklaması!

Koronavirüs aşısını geliştiren BioNTech’in peş yöneticisi olan Prof. Dr. Meram Atmaca, küresel çapta panik yaratıcı koronavirüsün Hindistan varyantı ile ilişkin açıklamalarda bulundu.

AFP’nin geçtiği serencam zaman gelişmesine bakarak, BioNTech’in müessis ortağı Misyon Mecnunca, firmasının Pfizer ile kolektif geliştirdiği aşının koronavirüsün Hindistan varyantına karşı enerjik olduğuna olan güvenini dile getirdi.

Şahin laf ile ilişkin açıklamasında şu ifadelere vadi verdi;

‘Hala Kovid-19’un Hindistan varyantını test ediyoruz, fakat bu varyantta henüz geçmiş imtihan ettiğimiz ve aşımızın sükse gösterdiği mutasyonlar var, bu yüzden kendime güveniyorum.’

Hindistan’da, Kovid-19’un mutasyona uğrayarak bulaşıcılığı kalan türlerinin son dönemdeki vaka artışında faal olduğu durum ediliyor.

Akıbet dönemde bu varyantın da etkisiyle ülkedeki hadise sayıları rekor konusunda rekor kırmış, bugün açıklayan veriler sonrasu ülkedeki ölmüş sayısı 200 bini geçmişti.

HÜKÜMET YENİ BİR KAPANMADAN YANA DEĞİL

Öte yandan Başvekil Narendra Modi, soylu erki toparlanmaya kötülük vereceği endişesiyle hadise artışını önlemek amacıyla mevki genelinde yeni bir kapanmaya gidilmesine yunak bakmıyor.

Vakaların ağırbaşlı olduğu Maharaştra eyaleti ile hükûmet merkezi Eskimemiş Delhi ve çevresinde bölümsel sokağa gezinti yasakları uygulanırken büyüklük çapında bire bir haram elan ufukta görünmüyor.

Amaç Delicesine: Korona sunu kötüsü değil

 

Güneş Tacı aşısında yeni yan etki endişesi!

 

Pfizer’den bakir evolüsyon! Korona virüs hapı geliyor

 

Share: