Elon Musk ve Dogecoin kurucusu birbirine girdi!

Elon Musk Twitter’ı satın alma çabasındayken tıpkısı yandan üstelik içtimai iletişim araçları platformunda tartışmaların merkezinde vadi almaya bitmeme ediyor. Akıbet kendisine Musk, Dogecoin yaratıcılarından Jackson Palmer’ı anif tıpkı şekilde eleştirerek ilgi çekti.

Musk’ın Palmer’ı erek almasının nedeni ise, Dogecoin yaratıcısının Musk’ı dolandırıcı adına nitelemesi ve yazılımdan bire bir özdek anlamadığını söylemesi.

PALMER: ACUN DOLANDIRICILARI ÇOKÇA SEVER

Avustralya fen sitesi Crikey ile yaptığı röportajda Palmer, Twitter’de saklı yazı dolandırıcılıklarını belirlemeye yardımcı olabilecek benzeri bot oluşturup Musk’a Twitter’dan kuvve gönderdiğini anlattı ve Musk’ın kodlamayı mebzul anlamadığını söyledi. Palmer, Musk’ın programlama dili Python’u zahir çalıştıracağını bilmediğini belirtti.

Palmer ayrıca eleştirilerine şu şekilde bitmeme etti: “Bire Bir ahit adına getirebileceği umuduyla tıpkısı seziş satıyor, fakat bunu yapabileceğini bilmiyor. Biliyormuş gibi yapmakta yoz çok ferah. İyi tıpkı hilekâr, dünya dolandırıcıları çok sever.”

MUSK’TAN PALMER’A SERT ELEŞTİRİLER

Musk, Palmer’ın yorumlarına Twitter’dan yanıt vermeyi tercih etti:

Musk, Palmer’ın oluşturduğu harf için “Çocuklarım 12 yaşındayken Jackson’ın bana gönderdiği saçma sapan senaryodan daha mebzul harf yazıyorlardı” dedi.

Bunun üzerine Palmer kodu yayınlayarak, “Asla süper ağdalı olduğunu söylemedim, fakat bu yalınç senaryo kesinlikle henüz birkaç ağdalanmış olanı anlamak ve uyarlamak üzere çalıştı. dolandırıcılar o zamandan beri taktiklerini geliştirdiler. Bunu birçok insanla paylaştım ve onlar amacıyla işe yaradı” dedi.

2015 yılında Dogecoin ile yollarını ayıran Palmer, Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in 2018’de namına toplumsal iletişim araçları zehir üzere eş aynı senaryo üzerinde çalıştığını söylediğini belirtti. Palmer, dolandırıcılık taktikleri giderek henüz ağdalı arkaç geldiğinden, kodun bugün o büyüklüğünde enerjik olmayacağını bile sözlerine ekledi.

“PALMER HİÇBİR AHIT YEGÂNE BİR DOGECOIN KODU YAZMADI”

Twitter’ı mübayaa sürecinde olan Musk bununla bile kalmadı; Palmer’ın Dogecoin ile ilişkisini sorguladı. Oysaki Musk, Tesla ve SpaceX’in gâh ürünleri amacıyla ödeme adına Dogecoin’i kabul etmeye üstelik başladı.

Palmer’ın eleştirilerinden sonra Musk üstelik “Palmer, hiçbir antlaşma yegâne bire bir Dogecoin kodu yazmadığını söylemeyi herhangi bir ahit unutuyor” dedi. Bunun üstüne Palmer, Dogecoin ortak yaratıcısı Billy Markus’tan Musk’ın suçlamasına karşılık vermesini istedi.

Markus, Twitter’dahi, “Bizden sonrakiler, harf temelinde Jackson’ın ya dahi benim yaptığımın daha fazlasını yaptı. Sanırım 20 satırlık harf yazdım ve gerisini kopyaladım” diye niteleyerek cevap verdi.

Hangi Palmer ne dahi Markus bundan sonra Dogecoin üzerinde çalışıyor. İkili, saklı yazı servet birimini 2013 yılında tıpkısı hezel namına başlatmıştı.

Eski bire bir IBM yazılım mühendisi olan Markus ve bir Adobe yazılım mühendisi olan Palmer, Dogecoin’i oluşturduklarında tanışmamışlardı bile. Palmer hezel yerine “Dogecoin”e yatırım fethetmek üzerine tweet attı ve dogecoin.com alan adını satın aldı. Markus siteye tesadüfen rastladı ve elan degaje demografik özelliklere seslenme edebilecek tıpkı dijital mülk birimi programlama çabasıyla ait namına Palmer ile temasa geçti. İki mühendis, sene süresince Dogecoin’i piyasaya sürdü. Saklı Yazı servet birimi imdi yeryüzü zer sayısal paralardan biri.

Elon Musk tweet attı: Dogecoin’mağara fiyatı fırladı

 

Musk’ın McDonalds’a yaptığı Dogecoin çağrısına Burger King’ten karşılık geldi

 

Musk: Aptalların üzerine ayrıntılı süredir mülk yağıyor

 

Share: