FDA, bu hafta mentollü sigarayı yasaklamaya hazırlanıyor

FİNANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

BENDE Azık ve İlaç İdaresi (FDA), açılan tıpkısı sorun ve yapılan başvurular neticesinde bu hafta sigarada mentolü yasaklamak amacıyla harekete geçecek kabilinden görünüyor.

FDA’nın kararı mentolü hemencek yasaklamayacak, bilakis bunu fethetmek için yıllar sürebilecek kalça koyma sürecini başlatacak.

Yağız Esenlik ve Müsavat Merkezi’nin yönetici direktörü Delmonte Jefferson, sigaradaki serinletici aromanın sigaraya başlamayı kolaylaştırdığını gösteren on yıllara dayanan verilere atıfta bulundu ve ekledi : “Rüzgarlar kesinlikle bizim lehimize,”

Mentol solunduğunda boğazda benzeri soğuma hissi yaratarak sigaranın sert tadı ve nikotinin tahrişini azaltır. ESIR’deki afrika asıllı işçicilerin nazik çoğunluğu mentollü sigara kullanıyor. Ve yağız rical ve kadınlara, elan er, gizil yerine daha tedavi edilebilir bir aşamada akciğer kanseri teşhisi konma olasılığı parafin Amerikalılara bakarak çok daha bir iki. Ancak yine üstelik yağız erkekler, ülkedeki en erdemli akciğer kanseri ahiret yolculuğu oranına topluluk.

FDA, 2013 yılında ajansa gönderilen ve mentolü sigarada aynı konuşamayan adına yasaklamaya çağıran tıpkı yurttaş dilekçesine yanıt vermek amacıyla Perşembe haset mahkeme kararıyla ayrımsız son tarihle karşı karşıya. FDA o tam harekete geçmeyince, iki kadro – Afro-Amerikan Kötü Kontrolü Liderlik Konseyi ve Sigara ve Afiyet Üstüne Gösteri – sav açtı.

Perşembe gününden önce tıpkı karar alınabilir. Ve dava takkadak normal sigaradan bahsettiği üzere, elektronik sigaraların ve mentol içeren farklı tütün ürünlerinin etkilenip etkilenmeyeceği belli değil.

FDA, o zamanki Alt Kurul Üyesi Dr.Scott Gottlieb’in liderliğinde 2018’birlikte mentol aromasını yasaklamaya hazırlandı , fakat süreci ilerletemedi.

Mentol yasağının gâh savunucuları, Black Lives Matter hareketine ulusal tıpkısı odaklanmanın ajansı çarçabuk harekete geçmeye heveslendirme edebileceğini söylüyor.

Arkansas Üniversitesi Tababet Bilimleri Esrar Araştırı Merkezi direktörü Pebbles Fagan birlikte karışma görünmek üzere, diğerleri FDA’nın harekete geçeceğinden elan beş altı emin. Teşkilatın mahkemeden elan aşkın süre atlaya zıplaya cevabı ertelemesi cins.

Yasaklama sürecini başlatma kararı bu hafta gelse dahi, Fagan, bu hareketin “2020’üstelik ortaya çıkan toplumsal sorunlardan kaynaklanacağına” şüpheyle yaklaştığını söyledi ve ekledi: “FDA bir yasakla ilerlemeye değişmeyen verirse, mentol bire bir gecede kaybolmayacaktır. Özünde, böyle bir sesli duyuru, çabucak halka ve kötü endüstrisine, ajansın sigaradaki aromayı yasaklamayı planladığını söylemenin tıpkısı yolu olacaktır. Kaide koyma sürecinin sonuçlandırılması ve uygulanması galiba beş altı yıl alacaktır. Bu, mentol içenleri gaye düzlük sigara terk programlarını çoğaltmak üzere zaman sağlayacaktır.”

Share: