Deneyimsizlik aşısı ile ‘bebek teni’

Plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı Opr. Dr. Orhan Murat Özdemir, Türkiye’birlikte bakir uygulanmaya başlanan, cildi gençleştiren akman hyalüronik asit içeren “bilgisizlik aşısı” ile yüz, üzeri ve ellerde bebek teni üzere benzeri vizyon elde edilebildiği bildirildi.

ArtPlast Bedii Cerrahi Kliniği sorumlusu Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, dünyada 4-5 yıldır başvurulan “Gençlik aşısı” adı verilen IAL sisteminin, bundan sonra Türkiye’de da uygulanmaya başlandığını söyledi.

Yaş ilerledikçe cilde cümbüş, parlaklık, gerginlik, rutubet ve mahiyet veren hylalüronik asidin azaldığını anlatan Özdemir, “Hyalüronik asit, yer çokça çağa cildinde bulunur. Ciltteki yaşlanma süreci bu asidin 25-30’lu yaşlardan itibaren azalması dolayısıyla ivinti kazanır. Ten, hyalüronik asidin azalmasıyla canlılığını, parlaklığını ve esnekliğini kaybetmeye başlar” diyerek konuştu.

“Bilgisizlik aşısı” denilen IAL sistemiyle asit yüz, boyun ve umum gibi
bölgelere bozulmamış hyalüronik asit uygulandığını, böylelikle bu bölgelerde bebek teni gibi bir manzara elde edilebildiğini tamlayan Özdemir, bunun değişik benzer yöntemlerden farkının, üretim teknolojisinde sadece namına ait patenti ile etkisinin teferruatlı süreye yayılması olduğunu encam sürdü.

Aşının geçmiş uygulamasının ardından 15’inci ve 21’inci günlerde ikinci ve üçüncü dozların yapıldığını, 6 ay sonunda aşının tekrarlanması gerektiğini kaydeden Özdemir, “6 ay böylelikle eskiye dönem gayrimümkün, mıhlı zevahir bitmeme boy bos, fakat etkisinin sürekliliği açısından tekrarlanmasında üstünlük vardır” dedi.

Özdemir, aşının 20 yaşından itibaren herkese uygulanabileceğini
anlatarak, “Aşının değme yan etkisi namevcut. Enjeksiyon işlemi, kremle yapılan duyum yitimi sonrasında 15-20 dakikada biter. Aplikasyon yapılan kişinin yüzünde sivrisinek sokmuş üzere amiyane kızarıklıklar evet, bu üstelik 1-2 saat sonradan beğenilir. Sunulan maddenin bütün yüze yayılıyor olması benzeri avantajdır” bilgilerini aktardı.

ESTETİK ÖNCESİ 3 BOYUTLU KAYNAK
Özdemir, bedii cerrahideki yıpranmamış uygulamalardan birinin üstelik bilgisayarda üç boyutlu görüntülemeyle bedii ameliyatı sonrası ehil olunacak görüntünün tayin edilebilmesi olduğunu bildirdi.

Ankara’de ilk kez muteber 3D Vectra sistemiyle meme başı izam, kibir ve dolgu sonrası muhtemel sonucun görüntülenebildiğini tabir eden Özdemir, hastanın değişik açılardan çekilen fotoğraflarının bilgisayara aktarıldığını, ekranda elde edilen üç boyutlu görüntüyle hastanın cerrahi müdahale sonrası kavuşacağı görüntü için hikmet sahibi olabildiğini belirtti.

Hastaların genellikle zihinlerinde bir fikirle geldiklerini, fakat beğenilen operasyonda saf görüntü elde edilmesinin çok mehabetli olduğunu anlatan Özdemir, ” Herhangi Bir hastanın çıplak yapısı ve cilt kalınlığı birbirinden farklıdır. Bu sistemle hastaya pekâlâ doğal zevahir kazandırabiliriz onu gösteriyoruz. Hastanın bu konuda kandırma olması çokça yetişkin” şeklinde konuştu.

Türkiye’dahi erbap olduğu büyüklenme şeklini dava eden çokça sayıda can olduğunu, genellikle bunu tahavvül etmek isteyen hastaların başvurduğunu ifade fail Özdemir, “Bunu değiştirince değme şeyin değişeceğini zanneden çok sayıda birey var” ifadesini kullandı.

Share: