Çoluk Çocuk ve dallar Kovid-19’u yetişkinlere bakarak henüz birkaç yayıyor

Güneş Tacı virüs cihetiyle birçok sosyal aktivitemiz etkilenirken füru birlikte terbiye hayatlarından ırak istop etmek zorunda kaldı. Okulların detaylı süredir açıktan yetişek vermesi ile çocukların eğitim hayatları etkilenirken dünyada birçok talih yakın zamanda okulları aşamalı kendisine açmayı planlıyor.

İsrail’de yapılan araştırı, ekol çağındaki gençlerin ve çocukların Kovid-19’u ne oranda yaydığı üzerine bire bir araştırı yayınladı.

‘KORONA OLSALAR BİLE HENÜZ BIRKAÇ KOKU GÖSTERİYORLAR’

Hayfa Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, 20 yaş şeş kişilerin 20 gözyaşı üstü kişilere bakarak Covid-19’u 3’te 1 oranında elan birkaç yaydığı tespit edildi. Covid-19 ile enfekte olsalar da 20 yaş üstü kişilerin corona virüsten henüz bir iki etkilendiği belirtilirken 20 gözyaşı altı kişilerin Covid-19 olsalar de elan beş alti semptom gösterdiği belirleme edildi.

‘SÜPER YAYICI DEĞİLLER’

20 gözyaşı altı kişilerin ‘süper yayıcı’ olmadığı sonucuna varılan araştırma ile ait Hayfa Üniversitesi’nden çalışmanın kafa yazarı Dr. Itai Dattner, “Bu araştırmaya başladığımızda, okulların baştan açılması sorusuyla angajmanlı adına çocukların Kovid-19’u aktarmadaki rolünü anlamayı amaçladık. Tayin edilen veriler dahi müspet aynı akıbet verdi” dedi.

Dr Dattner, “Bu bulgular, yetişkinlere nazaran çocuklarda Covid19’un daha az görüldüğünü gine bize ispatlıyor” derken araştırmanın çocukların enfekte olmaları durumunda birlikte aksi PCR testi verebileceklerini belirtti.

Korona aşısında yan etki fazlalık belen

 

ABD’dahi 7 eskimemiş korona virüs varyantı saptandı

 

Share: