Cenup Kore’den 625 milyon dolarlık enflasyon önlemi

Cenup Kore Çap Başkanı Yoon Suk-yeol, bulunan hesaplı koşulların evgin tıpkı uzanım oluşturduğunu ve hükümetine insanların kavil kaynaklarının üzerindeki yükü düşürmek için mevcut bütün önlemleri tasarlaması talimatı verdiğini açıkladı.

Büyüklük başkanlığı ofisinin raporunda, ekonomiyle ilgili yetkililerin önce haftalık müstacel toplantısında yaptığı açıklamada, “Bu imdi ivedi aynı nitelik. Lütfen buna cebin buyurmak üzere mevcut tamlık önlemleri karşı,” ifadelerine vadi verildi.

Toplantıdan kısa tıpkı müddet sonraları hükümet, gâh besin ithalatındaki tarifelerin kaldırılması ve düşük gelirlilere yönelik bolluk desteğinin artırılması birlikte dahil insanların dirim maliyetlerinin hafifletilmesine destek olmak üzere yaklaşık 810 milyar won (624,84 milyon dolar) değerinde önlemler açıkladı.

Sığır eti ve tavuk ve domuz hitit ithalatına geçerli ithalat tarifeleri kaldırılacak – ki bu ithalatta tarifeler doğrusu kaldırılmış durumda – bu yılın et kafalı kalanı üzere kısaca 330 bilyon won mesabesinde önlemler artırılacak.

Açıklayan farklı 480 bilyon won’luk tedbir, düşük gelirliler ve gayrı arkalama programları için mütezayit bolluk ve işle ilgili desteği içeriyor ve bu hep 810 bilyon won’a ulaştı.

Ülkenin enflasyonu güzeşte kamer 1990’ların sonundaki Asya finansal krizinden bu yana genişlik faziletkâr seviyeye ulaştı ve ekonomistleri biçim bankasının gelecek haftaki toplantıda siyasa nema oranında eşi görülmemiş 50 baz puanlık bir artış yapacağına dair hesap yapmaya gönderme etti.

Cenup Kore, öz geliştirdiği aşıya izin verdi

 

Güney Kore’de ekonomiye cüret kötümserleşti

 

Güney Kore’den davet: Yıldız Kore’nin çekirdeksel testini önleyin

 

Taklitçi çiçeği Güney Kore’ye de sıçradı

 

Share: