Japonya’nın eski başbakanı Shinzo Abe’ye suikast

Japonya ülkenin bozuk başbakanı Shinzo Abe, ülkenin batısındaki Nara’de müzakere yaptığı tam suikasta uğramasının şokunu yaşıyor.

67 yaşındaki Abe’nin afiyet durumunun incitici olduğu belirtilirken, bozuk başbakana fenomen yerinde engelleme yapıldı.

Atılım sonrasında 42 yaşındaki tıpkısı koca gözaltına makbuz. Abe’nin kalabalığa enformasyon yaptığı sırada vurulduğu üstelik belirtildi. Yeniden seçime gitmeye hazırlanan ve kampanyası için müracaat fail Abe’nin kalp aksesi geçirdiği ve yaşam belirtisi göstermediği kaydedildi.

Devlet televizyonu NHK, Abe’nin yerde kanlar içre kaldığı görüntüleri paylaşırken deney tanıkları dahi yaşananları anlattı.

NHK’ye konuşan benzeri eş, “Müşavere yapıyordu ve herif arkadan geldi. İlk zırh sesi ayrımsız oyuncak kadar geldi. Yere düşmedi ama büyük bire bir patlama oldu. İkinci ahali dağ ise henüz görünürdü ve kötü çıkmıştı. İkinci halk ateşten sonradan yere düştü ve korumalar etrafını sardı. Ona ruh masajı yaptılar” dedi.

Japonya medyası, saldırganın silahının el yapımı olduğunu öne sürdü.

Bu sebeple önce atışta kötü çıktığı ve ikinci atışta Abe’yi vurduğu belirtildi.

Öte yandan Fuji TV, saldırganın kimliği ile ilgili dikkat frapan bilgiler paylaştı. Monitör kanalı, saldırganın bozuk ayrımsız donanma mensubu olduğunu aktardı.

Shinzo Abe, partisi Erkinci Demokrat Öğür’ye destek üzere çağrıda bulunurken vuruldu. Abe’nin yaptığı konuşmalar genelde seçimlerden esbak 20 dönüş içerisinde düzenleniyor ve az çok ferah. Abe üzere siyasetçilerin yaptığı konuşmalarda korkulu polis kalabalıkları olurken, taşkınlık ve yüklülük tek yaşanmıyor.

Yerli iletişim araçları, Abe’ye hücumcu kişinin bire bir tüfek kullandığını öne sürdü.

2006’birlikte benzeri yıl oluşmak amacıyla 2012’den 2020’ye kadar başbakanlık görevini üstlenen ve “ülkenin yer uzun başvekillik görevini yürüten ismi” olarak bilinen Abe, keyif sorunları zımnında görevini bırakmıştı. Japonya sunma bitli zırh arama kanunlarını uygulayıcı mevki kendisine biliniyor. Bu sebeple 125 milyonluk ülkede aynı yılda silahtan ölenlerin sayısı koşa haneli rakamları geçmiyor.

Japonya’üstelik zırh lisansı almak üzere teferruatlı ve zor aynı süreçten saklamak gerekiyor.

ACUN TEPKİ GÖSTERDİ

MEMLUK’nin Japonya Büyükelçisi Rahm Emanuel, “Abe-şan Japonya’nın liyakatli tıpkısı lideriydi ve KUL’nin haddinden fazla iyi ayrımsız müttefikiydi. KÖLE hükümeti Amerikalı halkı Abe-ün’ın esenlik durumu için yakarış ediyor” dedi.

Avustralya Başbakanı Anthony Albanese, Twitter üzerinden tıpkı paylaşımda bulundu. Albanese, “Çarkıt başvekil Shinzo Abe’nin vurulduğuna dayalı şok edici istihbarat geldi. Düşüncelerimiz ve gani dileklerimiz ailesi ve Japonya halkında” dedi.

Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi’nin sözcüsü bile, “G20 dışişleri bakanları yerine üzüntülerini Japonya Dışişleri Bakanına iletti” ifadesini kullandı.

Japonya MB, tahminlerini düzeltilmiş edebilir

 

Japonya’üstelik begayet sıcaklar hastanelik etti

 

Share: