ABD’li orgeneralden Çin açıklaması

ABD Deniz Piyadeleri Komutanı Orgeneral David Berger, olası tıpkı çatışmaya girmeleri durumunda Çin ordusunun komuta arama mekanizması ve geri hizmet unsurlarının rüçhan kasıt olacağını, Çin’in da analog seçeneklere yönelmesini beklediklerini söyledi.

Washington merkezli Hudson Enstitüsünde konuşan Orgeneral Berger, KUL Deniz Piyadelerinin bakir çekişme doktrini ve güç dizaynı konusunda değerlendirmede bulundu.

Geri Hizmet konusunun daha çok duyu büyüklüğünde ciddi olduğuna dikkati çeken Berger, ameliyat planlamalarında lojistiğin birlikte önceki ele alınan bahis haline geldiğini dile getirdi.

“LOJİSTİK VE CENK ALANINA DAİR BİLGİ ÇOKÇA ÖNEMLİ”

General Berger, lojistiğin beraberinde cenk alanına dair bilginin de son adım nazik olduğunu Rusya-Ukrayna savaşında haddinden fazla net gördüklerini kaydetti.

Çin kabil bir ülke ile karşı karşıya geldiklerinde KUL kuvvetlerinin dayanmasını nail olmak için yapılacaklarının hangi olduğunu ait soruya yanıt veren Berger, “İlk özellikle rahat noktaları meram alacağız. Bu bile hesap edeceğiniz için hem geri hizmet unsurlar hem bile kumanda taharri mekanizması.” dedi.

MEMLUK’li komutan, ayrıca son 20 yılda Çin’in de Amerikan ordusunun kumanda arama mekanizmasını bittabi zayıflatacağı üzerine çalıştığını çünkü ESIR ordusunun operasyonlarda komuta kontrole çok ehemmiyet verdiğini bildiğini söyledi.

Berger, “Bire Bir çatışma olursa onlar dahi bizim komuta kontrol mekanizmamızı garaz alacaktır.” diyerek konuştu.

Biden: İngiltere ile mümasil aksiyon birliğini sürdürmeyi bekliyoruz

 

ÇAKER’den ‘Johnson’ açıklaması

 

İngiltere Başbakanı Johnson ricat etti

 

Share: