Bahçeli’den Kurban Bayramı mesajı

MHP Genel Başkanı Celal Bahçeli, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, bayramların milli ve manevi dayanışmanın, bağlanak ve varlık halinde yaşamanın, barış ve kardeşlik ruhuyla bezenmenin hümayun dönemleri olduğunu belirtti.

Beşeriyetin erdemli yüklülük hamile bugünkü ortamında bayramın vaaz ve vaat ettiği insani, irfani, vicdani ve sağtöresel mesajlarına fevkaladenin fevkinde ihtiyaç olduğuna dikkati çeken Bahçeli, dünyanın askeri, siyasal ve iktisadi bunalımlara mahkum kaldığı şu günkü vahim şartlarda Kurban Bayramı’nın degaje tıpkısı coğrafyada hayat kavgası verenlerin yüreklerine akarsu serpeceğini, ümitleri tazeleyeceğini aktardı.

Bahçeli, toptan enflasyondaki tırmanışların, erke ve azık yer güvenliğindeki teklemelerin, Bir Krallık’tan Fransa’ya büyüklüğünde uzanan ve Avrupa’yı esir düz siyasal belirsizlikler ile bakışımlı ve asimetrik kalifiye koskocaman çatışmaların bozukluk olduğu tehlikelerin insanlığın yaşayış ve bolluk hedeflerine silüet düşürdüğünü vurguladı.

Buğday krizi

Benzeri yanda coğrafyalara nüfuz fail kutuplaşmalar gittikçe sertleşirken, özge yanda adaletli ve adalet ölçülerini ana kayran acun tahayyülünün haddinden fazla bati beis ve ziyana uğradığının altını çizen Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ukrayna-Rusya savaşının sefer açtığı dokunaklı komplikasyonlardan birisi olan gıda sorunu, özellikle mühim mahiyeti tartışma götürmeyecek kadar kebir ve peş düzeyde olan buğday üretimi temelinde muhtemel kabus senaryolarının telaffuzuna ve tedavülüne sebep olmaktadır. Bu kapsamda Türkiye’nin ısrarlı ve ferah niyetli çabalarıyla açılması için uğraş ettiği hububat koridorunun lehçe ve toptan beklentilere cevap teşekkül edecek olması hem insani hem dahi siyasi sıklet duygusunun konkre tıpkısı yansımasıdır. Fakat dünya, buğday kriziyle yüz yüzeyken, ülkemizde buğday tarlalarında sâdır yangınların ajitasyon ihtimalini bile yabana atmamak temel olmalıdır. eş zamanlı adına Osmaniye, Dertli, Bursa, Gaziantep, Kahramanmaraş, Mardin, Mersin Ağacı, Diyarbakır, Vazıh, Batman, Tekirdağ’birlikte binlerce dönümlük buğday tarlasının yanması zamanlama itibarıyla anlamlı, ayrımsız o büyüklüğünde da üzücüdür.”

Bahçeli, orman yangınlarından sonraları buğday tarlalarının de ayrımsız akıbete maruz kalmasının, konunun bilcümle yönleriyle araştırılmasını, eğer varsa sabotajcıların bulunup cezalandırılmasını gerektirdiğini ifade etti.

“Yurt görevimizdir”

Mehabet Bahçeli, mesajına şöyle bitmeme etti:

“Türkiyemize rastgele cepheden hücumcu iç ve dış odakların hunriz ve orospu çocuğu tertiplerine alın, tıpkısı bayramlarda görüldüğü kadar, bağlanak ve kardeşlik şuuruyla duruş ve istinat afişe etmek milli mecburiyetimiz, ilavesi vatan görevimizdir. Bastırık ve dayanamama anımızı kollayan, oportünizm peşinde koşarak sırtımızı yere yayımlamak amacıyla pusuda muntazır namertlere karşı İsmaili benzeri adanmışlıkla uğraşmak lazımdır.”

Türk ve İslam coğrafyaları üzerinde adisyon ve plan işleyen, hassasiyetleri kaşıyarak oran ve sosyete istikrarını dinamitlemeyi amaçlayan mihrakların gereksiz durmadıklarını ifade fail Bahçeli, Kazakistan’dan sonradan Özbekistan’ın Karakalpak Kocabaşı Bölgesi’nin karışması ve halkın sokaklara dökülmesiyle ölümlere ve yaralanmalara amil olan çatışmaların ortaya çıkmasının, sistemli tahrik ve tezvirat sürecinin peş orostopolluk halinde tezahürüne benzeri yol elan işaret ettiğini rapor etti.

Arkadaş ve ahi büyüklük Karakalpak Mahalle Muhtarı Bölgesi’nde sular durulsa dahi, paslı ve kuruntulu bekleyişin bitmeme ettiğini nâkil Bahçeli, Türk Devletleri Teşkilatı’nın üyesi olan Özbekistan’la, siyasal ve yerey bütünlüğüne tevakki etmek esası çerçevesinde bindi ve dayanışma iradelerini paylaşmayı yararlı gördüklerini bildirdi.

“Topluluk İttifakı sağlam ve hür bire bir başarıya imza atacaktır”

MHP’nin ayrılıkçı ve bölen emellere cebin olduğunu, karşı durmayı kararlılıkla sürdüreceğini vurgulayan Bahçeli, şu görüşlere meydan verdi:

“Mezellet ittifakının beklenen cumhurbaşkanı adayının eşkaliyle oyalanması, hassaten robot resmini sezmek amacıyla düz yoklaması yekpare tıpkı esmer gülmece örneğidir. Alçalma ittifakının kurguladığı cumhur reisi adayı edilgen, etkisiz, muhteriz, yeri geldiğinde koltuğunu devredecek, alarga kumanda edilmeye boyun eğecek kukla bire bir adaydan öte meal taşımamaktadır. Bir Tane eş noktaları nevzuhur ‘güçlendirilmiş mebus sistem’ olan makus partilerin Türkiye’nin geleceği, milli gerçekleri, erdemli uğraş seviyesi karşı sunma aşağılık rey, tespit ve teklifleri yoktur. Bunların derdi dayak paylaşımı, geçimleri da fitne, lakırtı, hile ve istismardır. Alçalma ittifakının cumhur reisi adayının hüviyeti üzerinden tetikçi, kiralık bilirkişi ve sanki aydınlar marifetiyle ceride ve televizyonlarda planlı tartışmalar sabır ve dayanma eşiklerini artık zorlamaya başlamıştır. ‘Ortak aday mı, çoklu aday mı?’ sorusunun gündemde tutulması akıl kaybının bildirme istikbal evresidir.

Yıldırıcı Demirtaş’ın cezaevinden açıklamalar yapıp sürece karışan olma sinsiliği, pazarlıkların günbegün kızışması, bakanlıkların bile dağıtıldığına müteveccih iddialar, ekleyerek zillet ittifakının ilkokul sefer toplanmasına rağmen hiçbir sonuca ulaşamaması, doğacak mertebe dağınıklığın ve çaresizlik süresince kıvranışın bir nevi belgelenmesidir. İcazetli ve rehinli tıpkı Cumhurbaşkanı adayına aziz milletimiz asla ve kata iltifat etmeyecek, haysiyet göstermeyecek, böylesi bire bir laçkalığı ciddiye dahi almayacaktır.”

Topluluk İttifakı’nın 2023’te gine liyakatiyle, milli vakarıyla ve tecrübesiyle öne çıkacağını, sağlamlaştırılmış ve mutlak bir başarıya imza atacağını belirten Bahçeli, Türkiye’yi sonu bed aynı maceraya çekmeye, bu menhus macerada nefessiz bırakmaya hiç kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurguladı.

Türk milletinin, istiklaline bile istikbaline üstelik kesintisiz eş çıkacağını belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

“Nasıl ki kurban bire bir Müslümanın bilcümle varlığını, gerektiğinde Allah önünde feda etmeye hazır olduğunun kanıtıysa, gerektiği ant, gerektiği yerde milli varlığa fedakarlıkla angaje Türkiye sevdalılarıyla dahi güçlükler aşılacak, güç sınavlar geçilecektir. Ayrıca kurban, hac ve zekat kabil dünyalık ile yapılan aynı ibadettir. Beklentim ve niyazım, kurban bayramı ve ibadetiyle gönüllerdeki katılıkların yumuşaması, kırgınlıkların giderilmesi, insanlarımız arasındaki mesafelerin bir zaman önceki kapatılmasıdır. Meze etmek uyuşma, kavuşma, kucaklaşma ve mülakat demektir. Paylaşmanın fazileti, yardımlaşmanın güzelliği, zorda ve darda kalanlara el uzatmanın aktöresel mükellefiyeti bayramın ana anlamında saklıdır. Türkiye’nin sıkıntılı ve sorunlarla meşbu gündeminde Kurban Bayramı’nın yeni benzeri soluk olması, yıpranmamış tıpkı rüya ve kasıt birlikteliği sağlaması rüçhan dileğimdir.”

Doktorların eylemi

Bahçeli, bayramı karşılamaya hazırlanırken Konya Kent Hastanesi’nde benzeri doktorun katledilmesinin keder verici ve milleti dikçe yaralayan kasap tıpkı olay kendisine hafıza kayıtlarına geçtiğini belirtti.

Keyif çalışanlarını ve toplumun ayrımlı kesimlerini amaç kayran hüküm dalgasını yöre şartsız kınadığını, suçluların çokça ağır sıklet bedeller ödemelerini beklenti ettiğini, sürecin takipçisi olacaklarının bilinmesini arzuladığını vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti:

“Ancak Türkiye düşmanı ellerde haysiyet ve inandırıcılığını kaybeden, bölücülüğün aparatı haline gelen Türk Tabipleri Birliği’nin maksatlı kışkırtmasıyla doktorlarımızın iki periyot süreyle boykot yapmalarını çok kavisli buluyor, muayenelerin iptalini üstelik mahsurlu ve maada meşru bir eylem namına değerlendiriyorum. Zamanında PKK’nın martir ettiği doktor, ebe ve hemşirelerimize sesi çıkmayan, bölen yıldırı örgütüne tepki göstermeyen Türk Tabipleri Birliği’nin sağlık sistemimizi kundaklama, doktorlarımızı istismar ve otama süreçlerini aksatma girişimi rezalettir, art niyetliliktir.

Kardeşliğimizi kurban etmeye çalışanlara, bağırsak sulh ve yaşayış ortamımızı yağmalamaya heveslenenlere kurban ibadetinin vakar ve asaletiyle cevap isnat etmek, bire bir zamanda habis amaçlarına mâni olmak hakkımızdır ve milli haysiyetimizin gereğidir. Nerede yaşarsa yaşa, kökeni, mezhebi, anasının dili hangi olursa olsun tekmil vatandaşlarımızın, martir ailelerimizin, gazilerimizin, Türk İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik kartı ediyor, yapılan ibadetlerin koskocaman Allah nezdinde kabul ve geçer olmasını özden dilek ediyorum. Bu vesileyle terörle uğraş esnasında şehit düşen kahramanlarımıza Allah’tan rahmetler, otama altında mevcut kahramanlarımıza bile şifalar diliyorum. Hac farizası için lahut topraklarda bulunan yekpare kardeşlerimizin ibadetlerinin kabulünü niyaz ediyorum. Küçümseme boyunca ziyaret zımnında yollara sakıt vatandaşlarımızın gidiş geliş kurallarına uymalarını, eskimemiş elem ve kayıpların yaşanmaması amacıyla haddinden fazla cesim addediyorum. Bayramımız mutlu olsun, Rabbim şişman milletimizin yüzünü güldürsün, yar ve yardımcısı olsun.”

Reisicumhur Erdoğan’dan Kurban Bayramı mesajı

 

İşte siyasal partilerin bayramlaşma programı

 

Share: