Avrupa’nın ortasında Hun Türkü gelinlerinin izi bulundu

Kullanılmamış aynı DNA çalışması Avrupa’daki Kan izlerini gözler önüne serdi.

Araştırma, altı Bavyera mezarlığında mevcut eski Kan gelinlere ilgili 1.600 yıllık mufassal kafataslarıyla ilişik yapılan icraat sonucu ortaya çıktı. Araştırmacılar, Hun gelinlerinin beşinci yüzyılda mühim evlilikler yapmak için Bavyera’evet geldiğine inanıyorlar.

Gelinler kahverengi gözleri, derin saçları ve acıklı şekilde ayrıntılı kafatasları ile yerlilerden çarpıcı biçimde farklı gözüküyorlardı. Kan geleneğine bakarak, kız çocuklarını “güzelleştirmek” için, kafatasları çocukluğundan beri ilgi veya yazboz tahtası bloklarla sıkıştırılıyordu.

Araştırmacılar, keşfin, farklı grupların Ölçülü Yüzyıl Avrupa’sında elbette birbirine karıştığını baştan düşünmemiz gerektiği anlamına geldiğini söylüyor.

Ayrıntılı mesafeleri hemen rical katetmiyormuş
Uluslararası araştırmacılar, Alman Bavyera eyaletinde mevcut orta yüzyıl mezar bölgelerinden günümüze ulaşan kestirmece 40 insanın DNA’sını analiz ettiler. DNA analizlerinde, kadınların mufassal kafataslarının yanında, Bavyera köylerinin koca sakinlerinin çoğunda göze çoğaltan sarışın ve sarih tenli özellikler bulunuyordu.

Elan geçmiş, Mutedil Yüzyıl Avrupası’ndaki teferruatlı göçlerin, savaşa revan veya his görevlerine girişen rical vasıtasıyla yapıldığı düşünülüyordu.

Kadınlar, Roma İmparatorluğu’nun çöküşü ile kıtanın yeniden şekillendirildiği tıpkı dönemde, aktüel Romanya, Bulgaristan ve Şimal Yunanistan bölgelerini gezdiler. Hunlar dördüncü yüzyılda Roma İmparatorluğu’nun çöküşünün yarattığı Avrupa’daki çetin boşluğuna müstacelen yerleşti.

Detaylı kafatasları yüksek sınıfı piyes ediyor
İncelenen dokuz kadının kafatasları, beğenilen nedenlerle bandajlanma veya ahşap tahta bloklar kullanılarak bebeklikten itibaren sıkıştırılmıştı.

Araştırmacılar, kadınların uzamış kafataslarının, faziletli sınıfa ilgilendiren bireyler olabileceğini düşündüklerini söylüyor. Almanya’daki Mainz Üniversitesi’nde ayrımsız genetikçi olan Müderris Joachim Burger, “Bu kadınlar evcil kadınlardan akıbet basamak ayrımlı görünüyorlar ve çok yabancıl!” diyor. Bulgular, 5. ve 6. yüzyıllarda altı Bavyera mezarlığında batık 36 iskeletin analizine dayanıyor.

Müderris Burger, tafsilatlı kafataslarını “Acun çapında mütenevvi kültürlerden bildik sentetik adına uzatılmış kafatasları, ayrımsız çocuğun kafasını koparmak amacıyla müstelzim antlaşma ve çaba nedeniyle, tıpkı gösteriş biçimi veya erdemli statü adına düşünülebilir.” diyor.

Aplikasyon, alelumum, 5. yüzyılda Şark’dan Avrupa’evet akilane sürüklenen Hunlarla ilişkilendirilirken, Bavyera’da mevcut kadınların kalıtım bilimi yapısı, Asya soylarını ortaya çıkardı. Bu bile, araştırmacılara göre,
ya Güneydoğu Avrupa’üstelik canlı insanlar aracılığıyla başlangıç bağının kabul edildiğini ya üstelik orada müstakil kendisine ortaya çıktığını gösteriyor. .

Leipzig’deki Evrimsel Insan Bilimi Enstitüsü’nden Müderris Jean-Jacques Hublin, “Bu oldukça enteresan sonuçlarla yapılan bir mücahede” diyor: “Alelumum şişman uzaklık parçalamak daha çok keşif, askerlik ve siyasi nedenleriyle erkeklerde, bodur menzilli hareketler ise kadınlarda daha yaygındır (eşlerin ailesine taşınan gelinler).

Kadınların – erkeklerin olmadığı halde – bu büyüklüğünde etraflı tıpkı mesafe katetmesinin nedeni yıldızlı olmasa üstelik, araştırmanın yazarları, Avrupa çapında uzak ülkeler ortada stratejik ittifaklar oluşturduklarını argüman ediyorlar.

Araştırmacılara bakarak yabancı kökenlerine rağmen kadınlar Bavyera toplumuna bütünleşmiş oldular. Yerlilerle aynı kıyafetleri giyiyorlardı ve ayrımsız şekilde gömülmüşlerdi.

Müderris Burger, kadınların yerel nüfusla bağırsak içe olup olmadığını örtmek üzere elan çok araştırmaya gerekseme olduğunu söyledi.

Share: