Kendine güvenen hareket kadınları!

Kendilerini şirketin bir parçası olarak gören kadın çalışanlar, kurumlarında ince vadeli ati planı yapmaya 5 hatim daha yatkın. Y nesli ise kartvizitlerdeki unvanlara değil, eyleme derece veriyor.

Gurur kültürü gelişimi alanında kesim ve bozuk özgür tam şirketlere tam iş yerleri düz yazı etmeleri konusunda bindi veren araştırma ve danışmanlık kurumu Great Place To Work Enstitüsü, Best Workplaces for Women araştırı sonuçlarını açıkladı. 400 bin eş çalışanın katıldığı araştırı, kadınların hareket hayatındaki rolüne ilgili koskocaman verileri içeriyor. Önderlik, saygı, gerçek, hisse senedi olanakları ve zatî bindi gibi faktörlerin değerlendirildiği ve arz birkaç elli karı çalışanın istihdam edildiği şirketlerin vadi aldığı araştırmaya bakarak, sunma iyi çalıştıran şirketlerindeki karı çalışanların yüzde 95’i şirketlerine cüret duyuyor.

Kendilerini takımın hakikat üyesi hisseden kadınların kariyer planı elan etraflı

Great Place to Work İletişim ve Pazarlama Müdürü Volkan Tarsus, hisse senedi hayatı ve içtimai yaşamda kadınların bedel pazar görmesi, daha yaşayan olması ve daha ongun şartlarda hayat göstermesi için etkin GittiGidiyor Women’s Initiative Network’ad (WIN) düzenlediği panele katıldı. GittiGidiyor Umumi Müdürü Öget Kantarcı’nın yönettiği, sosyal seks eşitliğine ve iş yerinde eşey çeşitliliğine dikkat calip “Farkına Iaşe, Farkına Var” başlıklı panelin katılımcıları arasında Betek Grubu Umumi Heyet Başkanı Gözde Akpınar ve HP Türkiye Umumi Müdürü Çımbar Akdede bile vadi aldı. Paneldeki konuşmasında avrat çalışanlar özelinde gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları karşı hikmet veren Tarsus, “Kendilerini şirketin bire bir parçası yerine gören eş çalışanlar, kurumlarında uzun vadeli ati planı yapmaya 5 mezuniyet daha yatkın. Türkiye’deki şirketlerde bu mehabet 6,8 kata yükseliyor. Ayrıca kadınlar vasıtasıyla birlik tıpkı iş yeri yerine tanımlanan iş yerlerinde, mesai ortamındaki insancasına ilgiler üstelik müspet yönde gelişiyor. Çalışanlarına alt bölüm yapmadan davranan şirketler, müteharrik verimliliğini artırırken, iktisadi performanslarını yükseltiyor ve rekabette öne geçiyor.” dedi.

Çalışanlara cinsiyete bakılmaksınız adaletli davranıldığını düşünenlerin oranı % 87

Seks ayrımı konusuna değinen Tarsus, sözlerine şöyle devam etti: “2017 yılında açıkladığımız Türkiye’nin Arz İyi İşverenleri listesinde kayran kayran 22 şirkette etkin kadınların yüzde 87’si çalışanlara cinsiyetine bakılmaksınız adaletli davranıldığı üstüne oydaş. Bu gelişim yerlerinde çalışan herhangi bir 5 kadından 4’ü hareket durumunda kendi olabildiğini söylüyor. ‘Burada kendim olabiliyorum ve racon yapmama icap bulunmayan.’ diyen eş çalışanların oranı % 82. ‘Başkalarına burada çalıştığımı söylemekten çalım duyuyorum.’ diyenlerin oranı ise % 86. 100 avrat çalışandan 72’si yöneticilerin kendilerine eş kendisine derece verdiklerini ve onları hemen gelişim gücü kendisine görmediklerini tabir ediyor.”

Yaptığı işte fehva bulamayan Y kuşağının iş tebdil olasılığı 3 hatim artıyor

Best Workplaces for Millennials araştırmasına ait verileri paylaşan Tarsus, yaptığı işte deme bulamayan Y nesli çalışanlarının elden yüzde 29’unun eli nimetli olabildiğine ilgi çekti: “Araştırma bulguları, bu kuşağın hisse senedi değiştirme olasılığının X kuşağına göre 3 itmam daha fazla olduğunu gösteriyor. Araştırmada, çalışanlar arasında eşitliğin sağlanmasında belirleyici aynı faktör olan çekinmezlik duygusunun Y kuşağını elan çok etkilediği ortaya çıktı. Araştırmadan elde edilen bilgilere göre, Y nesli için deneyimler, onlara sunulan unvanlardan ve sözlerden daha tatminkâr. Bu nesil, yöneticilerin gelişim-hayat dengesinden evet bile yönetimin şeffaflığından bayram etmelerini değil, bu değerleri günlük mesai deneyimlerinde görmeyi murat ediyor. Bu taleplerin karşılandığı iş yerlerinde Y kuşağı, çeviklik ve yenilikçilik konularında 8 bitirme elan eli nimetli oluyor.”

Yaptığı aha anlam bulamayan Y kuşağının aksiyon tağyir olasılığı 3 bitirme artıyor

Best Workplaces for Millennials araştırmasına ait verileri paylaşan Tarsus, yaptığı aha valör bulamayan Y nesli çalışanlarının yemeden içmeden yüzde 29’unun artağan olabildiğine dikkat çekti: “Araştırma bulguları, bu kuşağın gelişim tebdil olasılığının X kuşağına bakarak 3 bitirme daha çok olduğunu gösteriyor. Araştırmada, çalışanlar beyninde eşitliğin sağlanmasında belirleyici tıpkısı sebep olan güven duygusunun Y kuşağını henüz fazla etkilediği ortaya imdi. Araştırmadan elde edilen bilgilere göre, Y nesli için deneyimler, onlara verilen unvanlardan ve sözlerden henüz doyurucu. Bu döl, yöneticilerin hisse senedi-hayat dengesinden ya da yönetimin şeffaflığından meze etmelerini değil, bu değerleri günlük mesai deneyimlerinde görmeyi istek ediyor. Bu taleplerin karşılandığı aksiyon yerlerinde Y kuşağı, çabukluk ve yenilikçilik konularında 8 mezuniyet henüz verimli oluyor.”

Great Place to Work Üzerine:

Great Place To Work Enstitüsü, hava kültürü üstüne uzmanlaşmış, 5 kıtada ve 60’tan çok ülkedeki ofisiyle seksiyon ayrımı olmadan yekpare ölçeklerdeki şirketlere birlik aksiyon yerlerini düz yazı etmeleri, geliştirmeleri konusunda bindi veren bir araştırı ve danışmanlık kurumudur. Great Place to Work, 30 yılı aşkın süredir acun çapındaki genişlik mebzul işverenleri belirlemekte ve sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaktadır. Genişlik İyi İşverenler listeleri, işveren markasının duyurulması ve güçlendirilmesi üzere şirketler vasıtasıyla tercih edilen ve akseptans görmüş ayrımsız araştırmadır. Enstitü’nün değme sene 7 bine mümasil pres ve 16 milyondan fazla çalışanı dahil ettiği analizleri, alım kültürü alanında dünyada gerçekleştirilen genişlik serbest çaplı araştırı olma özelliğini taşımaktadır.

Share: