Avrupa’da serencam bir yılda et tüketimi azaldı

Uluslararası ProVeg Organizasyonu’nun ‘Tüketici Trendleri ve Avrupa’birlikte nebat bazlı gıdalara yönelik bitiren tutumları’ adlı araştırması, bir nice Avrupa ülkesinde hayvan bazlı gıdalardan nebat bazlı gıdalara akıllıcasına tıpkı doğrulum olduğunu gösteriyor.

Avrupa Nebat Bazlı Gıdalar Birliği (ENSA) Direktörü Vinciane Patelou, “Avrupalı tüketicilerin bitki bazlı gıdalara yönelik iştahının artması gelecekte süt ve deri alanında henüz çok nebat bazlı alternatiflerin geliştirileceği anlamına geliyor” diyor. Avusturya, Danimarka, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, Polonya, Romanya, İspanya ve Mürekkep Krallık karışma 10 Avrupa ülkesinde 7 bin 500’den çok tüketiciyle herhangi bir yapılan ankete göre, katılımcıların yüzde 46’sı geçtiğimiz yıl deri tüketimini tenzil kararı aldı.

Euronews’in haberine bakarak bahis konusu benzen ürünleri olduğunda dahi benzer tıpkısı nabız mevcut fakat henüz uygulama aşamasında somutlaşmış değil. Tüketicilerin kestirmece yüzde 30’u benzin tüketimini düşürmek istediklerini belirtiyor.

Avrupalı mütemmim diyetleri

Omnivor: Tınlamalı namına et tüketen

Fleksiteryan: Arada Bir veya nadir namına cilt tüketen

Pesketeryan: Cilt adına elden balık tüketen

Vejeteryan: Tek deri tüketmeyen

Vegan: Hiçbir cilt ve süt ürününü tüketmeyen

Kullanılmamış ayrımsız protein platformu stratejisi

Şişman tıpkısı Alman ten tedarikçisi olan PHW Group’un yönetim kurulu üyesi Marcus Keitzer, “Türkçesi, vegan proteini ağır ezgi diyete dahil etmek amacıyla etraflı vadeli aynı tüketici eğilimi var” diyor ve ekliyor:

“Değişmez namına bildiğimiz tıpkı özdek var: Ne bir tane başına et ürünleri ne de şu anda mevcut olan almaşık protein seçenekleri, gelecek nesillerin protein gereksinimini zat başlarına sürdürülebilir şekilde karşılayamayacak. Ekolojik olarak optimize edilmiş cilt üretimini ve alternatif proteinler alanında vizyoner ayrımsız yaklaşımı içeren bütünsel aynı protein platformu stratejisine ihtiyacımız var.”

Araştırı, ankete katılan Avrupalı tüketicilerin hayvani ürünlere olan ilgisinin azalmasının birlikte nebati alternatif ürünlere olan ilginin de ayrımsız oranda artmakta olduğunu tespit etti.

Ankete katılanların neredeyse yüzde 30’u banko elan çok bitkisel besin tüketmek istediğini kaydediyor. Hele “elastik kefaret” (fleksiteryan) yani sadece arada bir hayvansal ürünleri bezdirmek talip kişilerin sayısının her an arttığı belirtiliyor.

Sebze ürünleri satın alanları motive eden şeylerin rüçhan adına konuşamayan ve afiyet olduğu, ardından körpelik, yardım maddesinin olmaması ve henüz düşük fiyatlar olduğu belirlendi.

Elastiki diyet uygulayanların az daha yarısı süpermarketlerdeki ve restoranlardaki göveri sunumlarının güçlükle olduğunu düşünüyor ve yüzdelik 50’si göveri seçeneklerini haddinden fazla pahalı buluyor.

Flamanların yüzdelik 10’u Fleksiteryan

Sormaca Ghent Üniversitesi ile işbirliği zarfında yapıldı fakat Belçika incelenen ülkeler grubuna dahil edilmedi.

Tıpkı Belçika Üniversitesi olan VUB’dan yapılan değişik bire bir araştırmada, Flaman halkının kısaca yüzde 10’u diyetini streç kendisine tanımlıyor.

BM: Afganistan’da 14 milyon bala gıdaya erişemiyor

 

Bilirkişi sima açıkladı: Günde 2 diş sarımsak tüketirseniz ne tamam?

 

Albeni kirliliği virüsü birlikte taşıyor

 

Share: