Araştırı: Kovid kısıtlamaları insanların yaratıcılığını artırdı

Fransa’da yürütülen araştırmada, katılımcılara müstevli dönemindeki alışkanları, etkinlikleri ve bunlara dair can tepkilerine dair benzeri sekans istifham soruldu. Araştırmada, kısıtlamaların insanları, rutinlerini değiştirmeye ve bakir normallere bacak uydurmaya atıf ettiği ortaya gecekondu.

Daily Mail’in aktardığına göre katılımcıların kestirmece yüzde 40’ının salgın öncesinde aktivite yaptığına meni edilen araştırmada, salgın döneminde ise kestirmece yüzde 60’ının yemek etme, spor, kılık çizme, dekorasyon, enstrüman ter, dikiş ağaç, kavi yazarlığı kadar eskimemiş ve yaratıcı aktiviteler yaptığı tez edildi.

Aşındırmak yapma, spor, dans programları ve bostan işleri…

Bu dönemde yapılan aktivite oranı artarken en çok yapılan etkinlikler beyninde aşındırmak yapma, spor, dans programları ve bostan işleri öne imdi.

Araştırma ekibinden Theophile Bieth, konuya dair yapılan değişik çalışmaların katılımcıların psikolojik namına bu süreçten menfi etkilendiğini ortaya koyarken, kendilerinin sokağa ayazlık yasaklarının kişileri elan “yaratıcı” ağıl getirdiğini belirleme ettiklerini söyledi. Bieth, kişilerin kendilerini henüz dolgunca hissettikleri dönemlerde elan yaratıcı düşündüklerini gördüklerini belirtti.

Fransız Ulusal Keyif ve Tıbbi Araştırma Enstitüsünden Alizee Lopez-Persem üstelik üretken düşüncenin kişilerin huysuz duygularını henüz gür arama etmelerine da imkan tanıdığını açıkladı.

Pfizer’ın Kovid-19 hapının güvenilirliği sorgulanıyor

Japonya, ecnebi turiste yönelik Kovid tedbirlerini kaldıracak

DSÖ: 15 milyon can kaybı Kovid-19 ile bağlantılı

Araştırma: Eskimemiş Kovid dalgası yolda kabil

Kovid ile gizemli virüs arasında demet bulunmayan

Share: