Haber insanları: Teoride ölümü yenme ihtimali var

Nature dergisinde yayınlanan tıpkısı araştırmada uzmanlar, camit birinden alınan gözün kişi döndürülebileceğini saptadı. Fen insanları retinadaki hücrelerin ölümden 5 saat sonra üstelik ışıklara tepki verdiğini ve iletişim halinde olduğunu ortaya koydu.

Bilgi insanları, “Retinadaki hücreler etken tıpkı gözde olduğu kadar ayrımlı ışık seviyelerine uzlaşma sağlayarak karşılık verdi” diye niteleyerek, teoride ölümü yenmenin türlü olduğunu kanıt etti.

ÖLENLER HAYATA DÖNDÜRÜLEBİLİR Mİ?

Bilim insanları, camit aynı donörden alınan gözün etkin benzeri ayn kadar işlevini hesabına getirdiğini vurgularken, bu müdahalenin beyne yapılması durumunda ölenlerin hayata döndürülebileceği kaydedildi.

Bilgi insanları, retinadaki fotosensitif hücrelerin ölümden 5 saat bilahare birlikte birbirleriyle iletişime geçtiğini ve ışıklara aksülamel verdiğini söylerken, “Retinadaki bu nöronlar merkezi asap sisteminin benzeri uzantısı ve bu sinir sisteminde düşünce ve omurilik da bulunuyor. Nedeniyle başka merkezi sinir sistemi hücreleri üstelik iyileştirilebilir” dedi.

Fen insanları özel aynı teknoloji geliştirerek, gözün donörden alınmasından müstacelen sonradan müvellidülhumuza ve değişik besleyici maddeleri göze iletti. Utah Üniversitesi’nde araştırmayı tay tay arabası Dr. Fatima Abbas, “İnsan gözündeki fotoreseptör hücreleri uyandırmayı başardık. Bu hücreler merkezi görme sisteminde retinanın bir parçası ve insanların kötü müşahede ve renkleri ayırt etmesinde işe yarıyor” açıklamasını yaptı.

ELAN ÖNCE FLAŞ BU BAŞARILMAMIŞTI

Vukuf insanları, “Bu araştırma ile birlikte akıl ölümü gerçekleşse dahi bunun hoşur hoşgörüsüz döndürülebilir olup olmadığı tartışmalarını dahi ateşledi” dedi.

Utah Üniversitesi’nde araştırmayı yürüten Dr. Frans Vinberg, “Tığ ağ tabaka hücrelerinin enerjik bir gözmüş kabil birbirleriyle bildirişim kurmasını sağladık. Daha ilk gözde bu başarılmamıştı ve bu seviyede olmamıştı” ifadelerini kullandı.

Daha önce benzer bir araştırı 2019’da Yale Üniversitesi’nde yapılmıştı. Araştırmada, veri insanları maktul 32 domuzun beynini yeniden çalıştırmayı başarmıştı.(Sözcü)

Ölümsüzlüğün ilacını arıyor

Milyarderler ‘ölümsüzlük’ peşinde

Seçme devir tüketilen bu besinler us hücrelerini öldürüyor!

Mıknatısi toplar kanser hücrelerini namevcut ediyor

Kanser hücresinin oluşması ve çoğalmasına karşı inhibitör besin!

Yaşlanmayı geciktiren ‘antikor hapları’ geliştirildi

Share: