Kriptonun geleceğini belirleyecek 3 gelişme

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

2022 yılı uğraş, pahalılık ve beklenir tıpkı ekonomik sakinlik söylentileri manşetleriyle birlikte başladı. Makroekonomik korkular ve jeopolitik belirsizlikler borsaların ve saklı yazı piyasalarının sarsılmasına amil oldu.

Ancak saklı yazı borsası FTX’in Kurucusu Sam Bankman-Fried, Insider’daki röportajında yatırımcıların üç koskocaman habere özen kesilmesi gerektiğini söyledi. 30 yaşındaki milyarder yatırımcıları saklı yazı paralar konusundaki düzenlemelere, kriptonun Ukrayna savaşındaki rolüne ve format bankalarının nema oranlarını artırmasına dikkat çekti.

Saklı Yazı dünyasının paranın bildirme zengini olan Bankman-Fried, bu etkin hedeflerin hem saklı yazı servet birimlerinin yakın vadeli denk aksiyonu hem da elan sektörün önümüzdeki yıllar süresince kuşkusuz ruh göstereceği üzerine nazik sonuçlara gebe olacağını söyledi.

Saklı Yazı düzenlemeleri

9 Mart tarihinde KUL Başkanı Biden, federal kurumların kripto paranın risklerini ve faydalarını incelemesi için aynı başkanlık kararnamesi imzaladı. Kararnamede, tüketicilerin korunmasının birlikte ÇAKER’nin ve toptan mal istikrarının korunmasına, finansal yolsuzlukların ortadan kaldırılmasına ve KÖLE liderliğinin ve rakiplik gücünün korunmasına önem verdi.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, 24,5 milyar dolarlık kişisel serveti mevcut Bankman-Fried, yatırımcıların bu kararnamenin etkilerini hissedeceklerini söyledi. Milyarder saklı yazı yatırımcısı bu kararnameyle, daha aşkın yatırım seçeneği da dahil gelmek amacıyla sektörün daha dahi genişlemesine olanak sağlayacağına ve almaç koruması etrafında sağlam ve açık benzeri finansal düzenleme ortamı getireceğine inanıyor.

Bankman-Fried, “Şu anda çoğu BENDE’li yatırımcı üzere kripto vadeli işlem bulunmayan, bu değişebileceğini düşündüğümüz tıpkısı öz” dedi.

30 yaşındaki milyarder yönetmelik ne menkul bedel statüsünde kategorize edilebileceğinin belirleneceğinden gelişmemiş vadede gâh göstergelerde tıpkı cirim göz olabileceği üzerine uyardı. Fakat düzenlemeler sonucu kripto varlıkların söylenegelmiş kıymet mi yoksa mal mü olduğu üzerine netliğin oluşmasının ardından Bankman-Fried’a bakarak, detaylı vadede yatırımcıların henüz fazla kripto mal birimine erişmesi benzer türlü.

CEO, “Bana kalırsa taşınır kıymetler olsun evet bile olmasın, değme tip token amacıyla tıpkı el açılacak. bununla birlikte benzeri varlığın taşınır değer olup olmadığına kilitlenmek adına, bu sendrom hakkında ne açıklamaların yapılması gerektiğine odaklanılacaktır. Şayet taşınır kıymetler ayrımsız özelliklere sahipse, etrafında gelişmesi müstelzim bir derinti husus olacaktır” ifadelerine meydan verdi.

Rusya-Ukrayna savaşında kriptonun rolü

Ukrayna’daki savaşa gelindiğinde, Bankman-Fried kriptonun çarpışma sırasında sağladığı desteğin büro amacıyla olumlu bire bir hikaye yazdığını söylüyor. Ukrayna Sayısal Transformasyon Bakanlığı’nın son rakamlarına bakarak, savaşın başlangıcından bu yana Ukrayna’yı eklemek için 62 milyon doların üstünde saklı yazı dirlik toplandı.

Bankman-Fried, Ukrayna için saklı yazı topluluğundan gelen desteği görmenin sabah yeli verici olduğunu söylüyor. Milyarder kripto girişimcisi mali tümce baskı durumda kaldığında kriptonun bireylerin ve şirketlerin varlıklarını depolamasına cevaz verdiğini söyledi. Zira bankalar bahis konusu jeopolitik kriz zımnında hizmetlerini ağır ezgi yerine sağlamakta gravite çekiyor.

Bankman-Fried sahibi olduğu FTX firmasının Ukrayna hükümetine müzaheret etmek talip müşterilerinin yardımlarını akseptans etmeyi sürdürdüğünü açıkladı.

Yaptırımlar konusuna gelindiğinde ise, kripto nukut değme ne kadar Rusya’evet makbul yaptırımlardan okşamak üzere kullanılabilecek olduğu ayn uğrunda bulundurulsa bile Bankman-Fried büro genelinde yaptırım muteber taraflara erişimi çalmak için etken bir çabalama olduğunu belirtiyor. Bu çabalara saklı yazı borsaları ve yaptırımların kontrolleri üzere varlıkların kapalı olduğu bankalar de dahil.

Çarpışma saklı yazı teknolojileri amacıyla müspet ayrımsız ferasetsiz devir sağlasa birlikte Ukrayna’daki çarpışma haberleri sayısal mülk birimlerinde düşüşlere amil oldu. Bankman-Fried bunun sebebinin kriptonun küresel varlıklarla fazlalık korelasyonu olmasından kaynaklandığını belirtiyor. Milyarder saklı yazı CEO’su , “Piyasalarda bu duruma pekâlâ aksülamel vereceği üstüne belli ara sıra karışıklıklar olduğunu düşünüyorum, ki bu cengel dahi şimdilerde az buçuk kendiliğinden düzelmeye başladı” ifadelerine meydan verdi.

Repo artışları

Akıbet adına, Ukrayna krizi sırasında gelen eşkâl bankalarının repo artışlarının saklı yazı paralardaki fiyatları bittabi etkileyeceği belirsizliğini koruyor. Bankman-Fried, savaşın saklı yazı mülk üstünde olumlu bir etkisi olacağına, elan erdemli Ürem oranlarının ise negatif bire bir sıklet yaratacağına inanıyor. Milyarder, bu iki faktörden hangisinin sonunda piyasayı henüz aşkın yönlendireceğini görmenin ilginç olacağını söyledi.

Tıpkısı tarafta, kripto nukut Ukrayna’daki çarpışma sırsaında almaşık bir mali herkes olarak görüldüğü için ayrımsız patlama yaşayabilir. Farklı tarafta ise nema oranlarının acun çapında artmasıyla alay malay likidite sıkıntısı yaşanabilir. Bu sebeple alelhusus riskli mevcudat başlamak için her molekül daralabilir.

Bankman-Fried, para şişkinliği yükselmeye başlamasıyla saklı yazı fiyatlarının düştüğüne ilgi çekti. Milyarder saklı yazı yöneticisi bu tablonun “somurtkan olduğunu, çünkü normalde enflasyonun yükselmesinin kripto üzere bereketli olması gerektiğini” erişmek gerektiğini belirtiyor. Sonuçta, Bitcoin kabilinden saklı yazı dünyalık birimleri ayrıntılı zamandır kalan enflasyona karşı tıpkısı koruma yatırımı yerine görülüyordu ve enflasyon geçen yılın sonlarında yükseldikçe Bitcoin fiyatı dahi yükselmişti.

Milyarder yatırımcı akıbet birkaç yılda parasal arzdaki büyümeyle gelişigüzel yatırımcıların kullanılmamış buldukları mübayaa güçlerini kripto mal birimlerine satın ahzetmek amacıyla kullandıklarını düşünüyor. Kalan enflasyonun daha eli sıkı benzeri finansal politika gerektireceği anlaşıldıkça, MEMLUK Forma Bankası’nın ve yatırımcıların harcayabilecek henüz az parası kaldı ve kripto mülk fiyatlarının düşmesi gerekiyordu. Ama saklı yazı fiyatları Bankman-Fried beklediğinden birkaç ay daha tafsilatlı ayrımsız müddet yüksekte kalabildi.

Milyarder yatırımcı, sorunun kripto piyasasına “enflasyonun halihazırda fiyatlanmış olması” olduğunu söyledi. Mütemmim kıymet endeksindeki (TÜFE) değişimlere kriptonun geç karşılık verdiğini belirten Bankman-Fried bu yanıt geldiğinde ise piyasanın cılız benzeri aksülamel gösterdiğini ve şişman tıpkısı darbe aldığını söyledi.

FED faizleri yükseltmeye bitmeme ederken, kullanılmamış politikaların saklı yazı sektörünü pekâlâ etkileyeceği dahi izlenmeye bitmeme ediyor. Piyasalar gelecekteki ürem artışlarının farkında olsa da Bankman-Fried yatırımcıları “herkesin bildiği değişiklikler hesabına mal politikası üzerine kullanılmamış verilere ilgi etmeye” motivasyon ediyor.

 

İngiltere’de kriptolara düzenleme yolda

 

Toptan düzenleyiciden DeFi uyarısı

 

Sayısal KÖLE Doları yaklaşıyor

 

Share: