Almanların yüzde 49’u Scholz’dan memnun değil

Almanya’da halkın tutumunu ölçmek üzere, araştırmacılar güzeşte hafta tahminî bin kişiyle sormaca yaptı. Alman anketör Insa marifetiyle ölçülü ve Bild vulva Sonntag gazetesi aracılığıyla yaptırılan ankete göre katılanların kestirmece yüzdelik 49’u Scholz’un görevini yütürme şeklinden memnun olmadığını söyledi. Gazeteye bakarak bu, görevdeki şansölyenin sabık sene 8 Aralık’ta göreve başlamasından berialdığı en bağan onay seviyesi.

Ankete katılan Almanların yüzde 38’i Scholz’un performansından mutlu olduklarını dile getirdi. Almanya’da şu anda yönetimde olan koalisyon hükûmeti hükümeti ise, ankete katılanların yüzdelik 55’inin beklentilerini karşılayamazken, küsurat yüzde 35’i hükümeti onaylıyor.

Scholz’un popülaritesi rekor düzeyde düşük

Soruşturmacı Civey aracılığıyla 17 April ile 19 Nisan arasında medya kuruluşu Der Spiegel için gerçekleştirilen henüz mail tarihli aynı sormaca ise Almanların yemeden içmeden yüzde 25’inin Scholz’u zinde ayrımsız şef kendisine gördüğünü gösterdi. Ankete katılanların yüzde 42’si, şansölyenin kıvrak tıpkısı liderin niteliklerine erbap olmadığını düşündüklerini rapor etti.

Der Spiegel, Scholz’un özlük Içtimai Demokrat partisinin (SPD) destekçileri arasında hala oranla popüler olduğunu ve bu gruptaki insanların yüzde 65’inin şansölyenin performansını onayladığını bildirdi. Bu ankette ise 5 bin 65 kişinin görüşü değerlendirildi.

Almanya Başbakanı Scholz, Zelenskiy ile telefonda görüştü

Draghi ve Scholz, Rusya’ya yaptırımlar üstüne uygun

Scholz, doğalgaz ödemelerinin ruble yerine yapılmasını kabul etmedi

Putin, Scholz ve Draghi ile görüştü

Scholz: Bu cidal durumuna ısınmak istemiyoruz

Rusya’ya erke ambargosu: Scholz’dan siyasi karşılık!

Share: