Türkiye mutsuz insanların ülkesi oldu

Global araştırı şirketi Ipsos’un 14 Nisan’da açıkladığı Mutluluk Araştırması’nın detaylarında, Türkiye’nin serencam 10 yılda mutluluğunu elbette yavaş yavaş kaybettiği ortaya imdi. Araştırmaya göre Türkiye’da zaman bahtiyar olduğunu söyleyenlerin oranı hemen yüzdelik 42. Bu oranla Türkiye araştırmanın kapsadığı 30 mutluluk ortada en son sırada.

2011 yılında Türkiye, yüzdelik 89 ile 30 talih içinde zirvede, yani vatandaşlarının bahtiyar olduğunu yeryüzü fazla söylediği mevki iken, 2012 araştırmasında mutlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının oranı yüzde 83’e indirilmiş. 2017’üstelik elan kötü aynı düşüşle yüzde 58’e, 2019’da ise yüzdelik 53’e gerileyici mutluyum diyenlerin oranı son namına dibi görerek yüzde 42’ye büyüklüğünde sakıt durumda.

Sözcü’den Dinamit Ermiş Beyhan’ın derlediği habere göre, mutsuzlukta tek rakibimiz, nazik bir kazançlı bunalım etkili Arjantin. Ülkenin batkı etmiş olmasına karşın Arjantin’birlikte mutlu insanların oranı Türkiye’den 6 nokta yukarıda.

30 devlet içinde genişlik aşkın ‘Hiç bahtiyar değilim’ diyenler Türkler

– Araştırı, küresel ortalamada insanların yüzdelik 67’sinin kendini bahtiyar kendisine tanımladığını ortaya koyuyor.

– 30 ülkede 20.504 yaşama ile görüşülerek gerçekleştirilen araştırmada Türkiye “tek mutlu değilim” diyenlerin oranı ile (%18) ilk tam.

– Türkiye’birlikte kendini çokça bahtiyar adına rapor edenler vakit kaybetmeden yüzde 10. Yani 10 kişiden 1’i çokça bahtiyar. Genellikle mutlu olduğunu söyleyenlerin oranı yüzdelik 32. Yüzde 41 ise ekseriyetle mutlu olmadığını söylüyor.– 10 yıl ilk mutlulukta Türkiye yüzde 89 ilk sırada iken arkası sıra gelen ülkeler Hindistan ve Avustralya idi. 2022 itibarıyla gelişigüzel iki devlet dahi sırasını korumuş. Sunu bahtiyar insanların ülkesi ise daha çok yüzde 86 ile Hollanda.

Başlıca Anlaşma Büzük Endeksi yükseldi

 

TÜİK açıkladı: İşte Türkiye’nin genişlik zihayat ve buğulanmış şehirleri!

 

Türkiye hiperenflasyon dönemine mi girdi

 

Share: