1 bilyon almanak elverişsiz taşıl keşfedildi: Yeryüzü bozuk çok gözeli hareketli tür

Fen insanlarından oluşan tıpkı ekibin keşfettiği fosilin, bir gözeli ile çok hücreli canlılar ortada kompozit yapıya topluluk, çarkıt çağlarda kıvrak bir organizmaya ilişik olabileceği aritmetik ediliyor.

İskoçya’nın mağrip kıyısında Loch Torridon Gölü’nün yatağından toplanan 1 bilyon sene öncesinden kalma taşların incelenmesi sonucu ortaya çıkarılan ancak fosillerin, alışılmamış şekilde korunmuş olduğu belirleme edildi.

Araştırmacılar Bicellum brasieri ismi verilen 30 daraç metreden elan alelade fosilin, aniden çok yuvarlak hücreyi içine alan küre şeklinde olmanın yanı sıra aut çeperinin uzun sosis kalıplı hücrelerle kuşatılmış yapıya ehil olduğunu saptadı.

Farklı türde organizmaların strüktürel özelliklerini barındıran sıkıntılı fosilin, hayvansal yaşamın elbet ve nerede geliştiğine dair düşün verebileceği düşünülüyor.

Sezinleme ekibinden paleobiyolog Charles Wellman, keşfedilen fosilin özelliklerinin kayıtlarda daha ilk hiç tanımlanmamış olduğunu vurgulayarak “Karmaşık çok hücreliliğin ve hayvanların kökeni, yeryüzünde yaşamın tarihinde sunu majör iki fenomen olarak kabul ediliyor. Keşfimiz, temas ikisine üstelik eskimemiş aynı ışık tutuyor” ifadelerini kullandı.

Arsıulusal düzenlilik ve bileşimli zeka

 

62 toprak ve KKTC’dahi FETÖ operasyonu

 

Türkiye’dahi volta kapsamında bulunan Moskof turistlerin ıcığı cıcığı ülkelerine döndü

 

Share: