Sigorta ve Ikili Sigorta Brokerleri Derneği yeni başkanını seçti

Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği’nin yapılan umumi kurulunda Aon Türkiye Kayırıcı CEO’su Ferhan Özay komutan seçildi. Türkiye’de sigorta brokerliğini yükseltmek, bu mesleğe gireceklere yeterli zemin alıştırmak, dernek üyelerinin kanun ve tüzüklere akla yatkın kendisine çalışmasını nail olmak amacı ile operasyon gerçekleştiren dernek, kullanılmamış dönemde Özay’ın başkanlığında için bitmeme edecek.

Güç katılımla gerçekleşen seçimlerle ilgili mütekellim Özay, “Sektöründe avangart üyelere eş, patika ve ahlak kurallarının en üst düzeyde uygulandığı, üyelerinin çekicilik ve referans kaynağı olduğu bire bir derneğin başkanı kendisine güzel olmaktan bahtiyarlık duyuyorum. Derneğimizin demokratik kültürünün gücünü ortaya koyan seçimlerde görüş kullanan herkese teşekkür ederim. Riziko yönetiminin yaygınlaştırılması ve sunma gani uygulamaların benimsenmesi için sigortalılara brokerlik faaliyetleri ve fazlalık değerlerinin tanıtılması büyük önem taşıyor. Yeni dönemde üyelerimizle birlikte bu misyonumuza çevrik majör çalışmalara imza atacağız. Nihai hedefimiz ülkemizin ümranlı pazarlar seviyesine hulul sürecinde, can ve kurumların risklerinin yönetiminde, güvenilir ve vazgeçilmez hal ortağı doğmak.” dedi.

1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden çıkışlı olan, 1993 yılında ise Marmara Üniversitesi Modern Yönetim Teknikleri Programı’nı tümleç Ferhan Özay, sigorta ve broker sektöründe 30 yılı çok ayrımsız deneyime sahip. Özay, hareket hayatına 1991 yılında ERGO Türkiye’de Umum Müdür Yardımcısı olarak başladı. 2004 yılına kadar burada müteharrik Özay, 2004 yılında başladığı Eureko Sigorta’da iki yıl süreyle Umum Müdür Yardımcısı olarak fariza yaptı. 2006 yılında Aon Türkiye’ye İcra Direktörü olarak katılan Özay, 2015 yılından bu yana Aon Türkiye’nin Eş CEO’luk görevini yürütüyor.

ÇAKER’nin tekaütlük fonları çöküşe hazırlanıyor

Y kuşağı sigorta ürünlerinden neler bekliyor?

Share: