VİOP’ta endeks kontratı güne yükselişle başladı

Ağustos vadeli endeks kontratı, yer erdemli 2.983,00 puanı görmesinin peşi sıra geçmiş normal seans kapanışının yüzde 0,3 üstünde 2.975 seviyesinden iş görüyor.

Güzeşte alıcılı bire bir durum izleyen indeks kontratı, normal seansı yüzde 2,4 artışla 2.965,00 puandan tamamladı. Endeks kontratı, akşam ezanı seansında birlikte yükselişini sürdürerek 2.981,75 puana imdi.

Analistler, jeopolitik risklere ilgili endişelerin köylü plana atılması ve yatırımcıların beklentilerden bereketli gelen şeriklik finansal sonuçları ve makroekonomik verilere odaklanması ile küresel hisse piyasalarında artı tıpkısı reviş izlendiğini ifade etti.

Zaman İngiltere Minval Bankası (BoE) repo kararının yanı sıra ağırbaşlı bilim gündeminin izlem edileceğini nâkil analistler, fasıla ayından bu yana değme toplantısında 25 temel puanlık nema artırımına revan BoE’nin, bu kamer faizi 50 temel puan artırmasının beklendiğini kaydetti.

Analistler, maharet açıdan dizin kontratında 3.020 ve 3.090 seviyelerinin direnç, 2.890 puanın bindi konumunda olduğunu söyledi.

Küresel piyasalar, BoE’nin Ürem kararını bekliyor

 

Türkiye, Rusya’nın dünyaya açılan ticaret kapısı oldu

 

Fed gelecek yıl faizi düşürecek mi?

 

Share: