Rusya uğraş ekonomisi amacıyla kanun çıkarıyor

Rusya, Moskova’nın Ukrayna’daki savaşını yetiştirmek için bugün parlamentoda yapılan geçmiş inceleme oylamasında kabul edilen iki kanun mucibince işletmeleri orduya para tedbir etmeye ve çalışanlarını çok himmet yapmaya zorlayabilecek.

Rusya Başbakan Yardımcısı Yuri Borisov, “Defans uran üzerindeki abra kebir ölçüde kalık durumda. Cebe ve mühimmat tedarikini garanti altına kabul etmek amacıyla askeri-sınai kompleksin ve işbirliği zincirlerinin tıpkı parçası olan işletmelerin çalışmalarını optimize gelmek gerekiyor” dedi.

Rusya 24 Şubat’ta Ukrayna’yı obstrüksiyon etti ancak başkent Kiev’i ele geçirmeye yönelik evvel girişiminde püskürtüldü; aheste âdem ve teçhizat kaybına uğradı. Veriş haset Luhansk bölgesini ele geçirmeyi tamamladığı ülkenin doğusunda ise yalnız kademeli kendisine artma kaydetti.

Batı, Moskova’nın Rusya’ya karşı benzeri “vekalet savaşı”nın parçası yerine gördüğü bu hamlelere, art arda getirilen yaptırım dalgalarıyla denk verdi; Ukrayna’ya zırh sevkiyatını arttırdı ve Şark Avrupa’daki NATO güçlerine berkitme yaptı.

Borisov parlamento üyelerine yaptığı açıklamada, “Şu anda, Garp ülkeleri Rusya sınırındaki askeri varlıklarını arttırırken, yaptırım baskısını yoğunlaştırırken, Ukrayna’ya zırh tedarikini arttırırken, tasarıları geçirmenin önemi göz ardı edilemez” diye niteleyerek konuştu.

Acımasız hükümeti kullanılmamış ekonomi stratejisi amacıyla antlaşma istedi

 

Putin: 90’lı yıllarda Acımasız hükümetinde CIA’liler vardı

 

ÇAKER, 2017’de Moskof hükümetindeki casusunu kafasız çekti

 

Share: