İstanbul Valiliği Kurban Bayramı tedbirlerini açıkladı

Valilikten yapılan açıklamada, vatandaşların bayramı sağlık ve hamaset ortamında geçirmeleri için Il koordinasyonunda güvenlik, sağlık, muvasala, konaklama, uray hizmetleri ve başka kurumların fariza alanındaki hususlarda zaruri önlemlerin alındığı belirtildi.

Açıklamada, hezel süresince kentte alınan tedbirler kapsamında, İçişleri Bakanlığının gidiş geliş kazaları ve bunlara sınırlanmış duygusal kayıplarının önlenmesine ilişik genelgeleri doğrultusunda, site içi ve kentler arası yollarda ciddi trafik denetimi ve bilgilendirme faaliyetleri yapılacağı kaydedildi.

Vatandaşların çetin olduğu yerlerde güvenlik tedbirleri artırılacak
Vatandaşların vahim olarak bulunduğu aksata merkezleri, otogar ve şişman transfer istasyonları ile eğlenme ve istirahat yerlerinde düzenlilik birimlerince gerekli güvenlik tedbirlerinin en üst düzeyde alınacağı vurgulanan açıklamada, şöyle bitmeme edildi:

“İl Sağlık Müdürlüğümüzce, ilimizdeki keyif kurumlarında muktezi tedbirler alınacaktır. Vatandaşlarımızın kurban ibadetlerini zinde ayrımsız şekilde ödeme edebilmeleri amacıyla alınan önlemler titizce uygulanacak, kurban mir-kesim yerlerinde taharri ve denetimler yoğunlaştırılacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanlığınca hararet ve bire bir tehlikelere karşı gerekli hazırlıklar yapılacaktır. Hezel boyunca ilimizin yaşayış ve güvenliği üzere İl Kurnaz Komutanlığımız 6 bin 795 personel ve 743 tim, İl Güven Müdürlüğümüz 21 bin 902 personel, 5 bin 501 grup ve 1 helikopter, Kıran Düzenlilik Komutanlığımız 27 unsur ve 208 personel ile fariza yapacaktır.”

Açıklamada, gidiş geliş, şehremaneti polis, azık ve vergi denetim ekiplerinin, denetleme ve kontrollerini faal bire bir şekilde sürdüreceği belirtilerek, telefon, cümbüş, su, doğalgaz göz ve arızalarına alın üstelik ilgili kurumlarca lüzumlu önlemlerin alınacağı aktarıldı.

Açıklamada ayrıca, vatandaşların ivedi durumlarda 112 Evgin Çağrı Merkezi (Esenlik, Güllabi, Polis Güçleri, Kenar Güvenlik, İtfaiye, AFAD, Orman), 153 İBB Beyaz Masa, 174 Azık Hattı, 185 Akarsu Aksaklık, 186 Faaliyet Aksaklık, 187 Doğalgaz Arıza telefon numaraları tarafından gerekli yardım hizmetlerine ulaşabileceği hatırlatıldı.

Kurban Bayramı’nda köprü ve otoyollar ücretsiz

 

Kurban bayramında periyot çilesi

 

Fransa’de Kurban Bayramı coşkusu

 

Share: