Vincenzo Montella, Fenerbahçe karşısındaki oyundan kıvançlı Açıklaması

Adana Demirspor Maharet Direktörü Vincenzo Montella, Spor Ayak Süper Lig’in 3. haftasında deplasmanda Fenerbahçe karşısında aldıkları mağlubiyete karşın oyuncularının performansından mutlu olduğunu söyledi.

Montella, ligin 4. haftasında 27 Ağustos’ta sahalarında HangiKredi Ümraniyespor ile yapacakları maçın hazırlıklarını sürdürdükleri pakt tesislerinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe’ye deplasmanda 4-2 yenildikleri karşılaşmayı değerlendiren Montella, “Takımı tebrik kartı etmemiz lazım çünkü aşağılık üstelik hakeza tıpkı statta, seyircinin uğrunda tek antlaşma pes etmediler. Tekrardan skora ortak olmak amacıyla hangi gerektiyse yapmaya çalıştılar. O yüzden oyuncularımı kutlama ediyorum. Bu, takım ruhumuzun ne büyüklüğünde önde olduğunu de gösterdi. Bu bizim üzere artı aynı sıkıntı.” diyerek konuştu.

Montella, maçta hakem hatalarının olduğunu belirterek, Video Yardımcı Hakem (VAR) sistemine karşın bu hataların görülmediğini savundu.

Ümraniyespor maçına yoğunlaştıklarını dile getiren İtalyan teknikçi, “Sonraki karşılaşma esasta bize birçok sorunun yanıtını verecektir çünkü 3 maçını gür benzeri şekilde tamamlamış rakibe cebin oynuyoruz. Kolektif anlamda defans yapabilen bir takıma cebin oynayacağız. Beribenzer da mebzul defans eden tıpkısı topluluk ve sorumluluk yapacakları ahit de aktif yük eden benzeri mızıka.” değerlendirmesinde bulundu.

” Balotelli’nin ufak tıpkı rahatsızlığı vardı”

Montella, Mario Balotelli’nin Fenerbahçe karşısında minval giymemesiyle ilişik istifham üstüne, “Balotelli’nin ufak tıpkısı rahatsızlığı vardı, o yüzden yoktu. Dün biraz egzersiz yaptı, bugün yine değerlendireceğiz.” ifadesini kullandı.

Kadro kurarken zorlanmadıklarını anlatan Vincenzo Montella, şunları kaydetti:

“Haddinden Fazla fazla eskimemiş futbolcumuz var. Elimizden gelen seçkin şeyi yaparak yer maksimal neyse değme maçta onu çıkaracağız. adım adım ilerleyerek içimizde tuttuğumuz o hedefleri dahi anlamak istiyoruz. adım adım ilerleyerek önümüzdeki hedeflerimize ulaşmaya çalışacağız.”Share: