Ukrayna’nın NFT satışlarının ardındaki 3 müteşebbis

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Ukrayna’nın NFT satışı planları birkaç hafta evvel Londra’birlikte yapıldı. Rusya Ukrayna’yı obstrüksiyon ettiği dönemde, Ukrayna hükümeti savaşı NFT’lerle finanse etmek için planlar yapıyordu. Ukrayna’nın tek yapması gereken, NFT satışları üzere makul benzeri kuma bulmaktı. Isaac Kamlish, Ukrayna hükümetinin namına ve bire bir kamer evvel kurulan kripto başlama-up şirketi Fair.xyz’ye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Bunun ardından Kamlish, bulabildiği Ukrayna hükümetine ilişik her e-yakın adresine yazarak şirketinin hizmetlerini önerdi. Ukrayna hükümeti üstelik teklifi kabul etti. Forbes’un haberine bakarak 25 yaşındaki çarkıt Facebook yazılım mühendisi Kamlish, “teklifi akseptans ettiler” dedi. devamında, “şappadak Telegram gruplarında, akşam toplantılarında hükümet yetkilileriyle görüşmeye başladık1 ifadesini kullandı. Şirketin düzenlediği önceki as bu hafta çarşamba haset gerçekleşecek ve satışlardan 2 ila 3 milyon dolar sağlık elde edilmesi bekleniyor.

Kamlish bunun hem şirketleri hem üstelik saklı yazı alanı amacıyla özel aynı evolüsyon olduğunu söylüyor. Rusya’yla yaşanan gelişme boyunca Ukrayna yetkilileri interneti bindi dercetmek gayeli kullandı. Ukrayna Büyüklük Başkanı Zelensky da toplumsal medyayı batıda destek almak üzere faal kendisine kullanmaya devam ediyor. Ukrayna saklı yazı dünyalık bağışlarından yaklaşık 66 milyon dolar elde etti. Bu şekilde dünyada saklı yazı paralarla benzeri savaşı akçalanmış fail önceki ülke oldu. Benzeyen NFT satışları ve Fair.xyz’nin dahli, Ukrayna’nın bakir soy sop teknolojileri, Rusya’evet karşı mücadelesinde kullanmasının yıpranmamış tıpkısı örneği olacak.

Planlanan bey NFT’lerin ne kadar derakap yaygınlaşan tıpkısı trend üstelik olduğunu gösteriyor. Ukrayna Sayısal Transformasyon Bakanı Mykhalio Fedrorov, “Ruslar tanklar ve füzelerle bizi vurmaya çalışırken tığ temiz geleceğimize inanmaya bitmeme ediyoruz. Ve teknolojiye güveniyoruz” dedi. Açıklamasının devamında, “gelecek teknolojide ve gelecek bizim” ifadesini kullandı. Ukrayna her biri 450 dolar mesabesinde 5 bin ila 7 bin NFT piyasaya sürecek ve NFT’ler Ethereum blockchain’i üzerinde vadi algı.

Bunlara eşlik fail sayısal müzakere eserleri de Ukrayna hükümetinin seçtiği bir nice Ukraynalı sanatçıya ilişik. Eserler savaştan anları ve sahneleri temsil ediyor. Koleksiyonun ismi ise Sermaye History olacak. Aynı gösterici, ayrımsız çekişme gemisini betimleme ediyor ve 24 Gücük Ay’taki saldırıyı künde ediyor. Olur NFT satışında Ukrayna’nın müttefikleri ki? İlki geçtiğimiz kamer Instagram’üstelik blockchain odaklı benzeri ekipten ayrılan ve Fair.xyz’i kuran Kamlish.

Başlama-up şirketi NFT yaratımını kolaylaştıran yazılımlar satmayı ve tıpkısı zamanda NFT alımlarının maliyetlerini düşürmeyi hedefliyor. Ayrımsız apayrı müessis eş ise Isaac Bentata Chocron. Kamlish’in şirketine gelmek amacıyla Goldman Sachs’taki işinden ayrılan beniâdem, Kamlish’mağara üniversiteden arkadaşı. Üçüncü müessis ortak ise aynı eksantrik Facebook mühendisi olan Nathan Cohen. Takım Finchley, Londra’bile kâin tıpkı ofisten faaliyetlerini yürütüyor. Şeriklik ve Ukrayna hükümeti arasındaki işbirliği, Fedorov’a göre, “önceki görüşte uyuşma”. Fedorov, “aynı kadro mühendis ve uzmanlıkları ile arkaplanları projemiz amacıyla parçalanmamış gereklilikleri sağlıyor” dedi.

Ukrayna hükümeti ile iletişime geçtikten bilahare, proje üzerindeki icraat anında ilerledi. Toplantıların büyük bir bölümü tün saatlerinde gerçekleşse da, şirketin kurucuları mutluluk kaydetti. Fair.xyz NFT satışlarından para almayacak.

Ancak satışlar gani gittiği takdirde başlama-up şirketi balaban aynı kâr elde etmiş olacak. NFT satışlarının kalburüstü olması şirketin da vâsi adına maruf benzeri anatomi olmasını sağlayacak. Cümle bunlara karşın, pek süreçlerle birlikte karşılaşılabilir. finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak Ukraynalılar, Rusların siber saldırıları üzerine girişimcileri uyardı. Rusya hükümetinin gerçekleştirdiği saldırılar olmasa bile hür hacker’lar, NFT’lere yönelen yatırımcı fonlarını yutmak amacıyla amade bekliyor kabil.

Ilavesi NFT’lerin ardındaki uygulayım bilimi arz ehlihibre mühendisler amacıyla birlikte az çok ağdalı ve ağırlık. Bu dahi satışların ertelenme ihtimalini yükseltiyor. Ukrayna hükümeti şimdiden kripto paralar üzerine ayrımsız engelle yüz yüze. Esbak planlarda Ukrayna hükümetinin saklı yazı dünyalık bağışı özne kişilere dürü olarak yadigâr token’ları vereceği söyleniyordu. Bu token’ların ise gelecekte berenarı yüksek derece kazanması bekleniyordu. Fakat muamele ansız fek edildi.

Çarşamba haset gerçekleşecek eş benzeri kereye anlaşılan mümteni. Fair.xyz ve Ukraynalılar daha aşkın NFT piyasaya sürmeyi planlıyor. Chocron, “keskin gerçek ise, cenk devam ettikçe sanat eserlerinin sayısı artacak” dedi.

Acımasız müracaat heyeti İstanbul’da

 

Twitter’a ulaşım sorunu

 

Ukrayna, Moskof ordusuna verdiği tahribatı açıkladı

 

Share: