Kripto servet iş ilanları yüzde 400 arttı

Şişman uygulayım bilimi firmaları özellikle tutmak amacıyla kurumsal firmalar bünyelerinde kripto mülk ekipleri kurmaya başladı. Finansa sektöründe bankalar özellikle kalkmak üzere birçok kurum dijital paralarla ilişkin birimler kuruyor. Saklı Yazı para hava satımının yapıldığı platformlara temas bölüm aynı yenisi ekleniyor. Cevvaliyet kazanan bu yatırımlar bile eleman ihtiyacını katlayarak artırıyor.

Istekli ağ oluşturma platformunun verilerine göre, 2020 ve 2021 beyninde kriptoyla ilişkin iş ilanları % 400 artım gösterdi. Saklı Yazı alanındaki bu büyüme, elan geniş teknoloji pazarındaki büyümeyi geride bıraktı.

Bu ilanların çoğu, blockchain teknolojisine dahil görünmek talip yazılım ve para şirketlerinden geldi. Bu alanda muhasebe, müşavirlik, mazruf alıştırmak ve blok zinciri geliştiricileri ve mühendisleri sunma çokça aranan rollerden bazıları.

30 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

PitchBook’tan alınan verilere göre, 2021’dahi global olarak kripto para birimine ve blockchain girişimlerine 30 milyar doların üstünde envestisman yapıldı.
2021, gelişmekte olan münasebet üzere birlik bire bir yıl oldu. Meydan dalgalanmalarına rağmen, nazik sayısal varlıkların çokları yılı bol bir kârla kapattı.

TEKNOLOJİ DEVLERİ BU ALANA İLGİ GÖSTERİYOR

Mayıs 2021’üstelik Apple , kripto dünyalık birimi ve almaşık ifa çözümleri üstüne deneyime cemaat bir İş Ihya Yöneticisi amacıyla tıpkısı car yayınladı . Bununla Birlikte, şirketin CEO’akarsu Tim Cook, şirketin yalnızca gelişmekte olan pazara “baktığını” itiraf etti, fakat kripto ile ilişkin ürünleri piyasaya devam etmek için müstacel ayrımsız planları olmadığını açıkladı.

Ödeme çözümleri devi Visa, Catherine Carle, Chike Ukeagbu, Anuj Bathal, Daniel Mottice ve Alex Chiang öge arayan şiretler beyninde düzlük alıyor. Iri yatırım bankaları dahi müşterilerine bu alanda hizmet verebilmek amacıyla özel birimler kuruyor.

BoA: Kriptonun Visa’sı olabilecek Ethereum rakibi

 

Şimal Koreli hackerlar 2021’da 400 milyon dolarlık saklı yazı servet çaldı

 

Kripto paralardaki kaba satışlar sabit coinlere yaradı

 

Share: