Türkiye’de canlı İngilizler neyi pahalı buluyor

İngiltere’dahi yayın işleyen Daily Express gazetesi, Türkiye’bile çalışanlar yabancıların hangi düşündüklerinin sorgulandığı ‘HSBC Expat Explorer’ adlı bir anketin sonuçlarını paylaştı. Gazeteye göre gelgel koşulları, manzaraları ve bağan yaşam maliyeti nedeniyle Türkiye ecnebi çalışanlar için iri cazibe kaynağı amma ‘oldukça fiyatlı’ bulunan tıpkı şey bile var.

Gazeteye göre Türkiye’üstelik kestirmece 34 bin İngiliz yaşıyor. Bazı Ege ve Akdeniz’deki sahil kentlerini tercih eden, bazen dahi İstanbul, Ankara ve İzmir kabil büyükşehirlerde yaşamını sürdüren İngilizler Türkiye’ye alışılmak isteyenler amacıyla ipuçları ve tavsiyeler verdi.

Soruşturma üzere soruları yanıtlayan İngilizlerden biri “İstanbul’da yaşıyorsanız makine almayın. Fiyatlı ve ağdalı. Şehir içinde şişman nakil yahut taksiyle aynı yerden benzeri yere gitmek daha mahdut” dedi.
Bir ötekisi “Kültürü öğrenme ve birey üzerine korkusuz olun” tavsiyesi verirken ayrımsız gayrı başvuru bile pazara gidip kasap gibi esnaflarla tanışık olunması yönünde. Türkiye’birlikte hareketli aynı ayrıksı İngiliz üstelik “Yalnızca tatil taraflarını değil ‘Gerçek’ Türkiye’yi gördüğünüzden sakıncasız olun” önerisi yaptı.

Asya’nın sunu fiyatlı dairesi 82.2 milyon dolara satıldı

 

İstanbul’da çekicilik kirliliğinin arz balaban nedeni ‘trafik’

 

İstanbul’da karı fiyatları için alışılmadık oranlama: Bildirme bir iki tıpkı milyon liralık

 

Share: