Z kuşağının hayali kripto milyarderi tevessül etmek

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Korona virüs pandemisi döneminde, hükümetlerin devasa teşvik ödemeleri ile KUL Kongresi’nin ekonomik çöküşü çalmak amacıyla değme türlü önlemi alabileceğine yönelik inançla mali piyasalarda sıçrama görüldü. Bunun sonucunda yatırımcılar geleceğin Warren Buffett’ı olacaklarını düşünmeye başladı. Omaha kahini adına da tanıdık ünlü milyarderin tersine, tüvana yatırımcılar saklı yazı paranın zenginliğe revan kez olduğunu düşünüyor.

Fortune’un haberine bakarak mail zamanda araştırma şirketi Engine Insights vasıtasıyla yapılan ayrımsız araştırmada, ÇAKER’birlikte yetişkinlerin %31’inin kripto servet yatırımlarıyla milyoner olabileceğini düşündüğü ortaya bundan sonra. 1997 ve 2012 yılları arasında doğan Z kuşağı katılımcılarının ise %59’u saklı yazı milyarderi olmanın hayalini kuruyor. 1,027 kişiyle gerçekleştirilen araştırmanın sonuçları bir nice açıdan içinde bulunduğumuz durumu gösteriyor.

Geçtiğimiz hafta görülen düşüşlere karşın saklı yazı mal piyasaları 2021 yılında devasa yükselişler gösterdi. Bitcoin değerini ikiye katlarken, Ethereum %450 yükseliş gösterdi. Benzeri zamanda alay yerine tasarlanan Shiba Inu kabil kripto paralar bile fiyatlarında görülen kaba yükselişlerle yıl boyunca isminden bahsettirdi. Envestisman başarılarına yönelik viral hikayeler az çok koca. Bu da yatırımcıların yükselişleri kaçırmaktan tırsmak duymasına hastalık oluyor.

Çoluk Çocuk, hele bile erkekler saklı yazı paralara rabıta duyuyor. 18-29 yaş arası erkeklerin %40’ından fazlası Pew Research Center vasıtasıyla yapılan sormaca çalışmasında kripto servet yatırımı yaptığını evet birlikte kullandığını söyledi. Benzeri gözyaşı grubundaki kadınların ise yalnızca %19’u kripto dünyalık yatırımı yaptığını ifade etti. Henüz encam gözyaşı gruplarındaki eşhas saklı yazı yatırımları üstüne henüz temkinli. Y kuşağı birlikte saklı yazı yatırımlarına şüpheyle yaklaşıyor.

Engine Insights’ın araştırmasına katılan Y kuşağı mensuplarının %46’sı saklı yazı yatırımı yaparak milyoner olabileceklerini düşünüyor. Ancak finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak Warren Buffett ve Ken Griffins gibi milyarderler, kripto yatırımcılarını yeğleme etmiyor. Tabii canlı yatırımcılar kripto paralara ayrımlı bire bir açıdan yaklaşıyor. Eski torunlar Japonya ekonomisi, dot-com balonu ve ABD’de yurt piyasasının çöküşü gibi olaylara şahitlik etti.

Ancak son yıllarda piyasalar bitmeme fail bir yükseliş trendi zarfında. Bu nedenle  tüvana yatırımcılar üstelik, piyasalarda yalnızca yükseliş görüleceğini düşünüyor. Saklı Yazı yatırımlarının riskli olduğu tartışmasız ayrımsız köken. Saklı Yazı piyasasında volatilite az çok erdemli ve ayyarlık vakaları birlikte görülüyor. Fakat ak yazılı olanlar dahi var. Kripto yatırımlarında mali müşavirlik hizmeti veren Onramp Invest Başkanı Justin Castelli, kripto para piyasasının yönünün ne olacağını tahmin etmek imkansız dedi.

Ancak Castelli kripto paraların mihman olacağını düşünüyor. Bu nedenle de yatırımcılara, çeşitlendirilmiş aynı portföye sahip olmalarını ve uzun vadeli envestisman stratejisi izlemelerini öneriyor.

Yonga krizine çözüm buldu!

 

Bitcoin 56 bin dolarda tutunuyor

 

Türkiye’de işlek İngilizler neyi pahalı buluyor

 

Share: