Türk CEO’evet ‘Sen batırdın’ davası

İngiltere’nin efsanevi spor araba üreticisi Lotus, Türk kökenli çarkıt CEO’su Dany Ilkbahar’ı ‘kalıpsız kıyafetsiz’ yönetimle suçlayarak, şirketin parasını kullanarak ekstrem aynı sahn sürdüğü gerekçesi ile sorun ediyor. Emre Özpeynirci’nin Özgürlük’teki haberine bakarak 4 milyon dolarlık davaya etken olan gerekçeler ise Ilkbahar’ın yönetimde olduğu sürece kuaför, eş tadilatı, özel yararlanma amacıyla helikopter ve tepkili uçak kiraları üzere harcamalarını dahi şirkete yaptırarak usülsüzlük yapması. İngiliz Lotus’u satın düzlük MalezyalıDRB-Hicom Haziran ayında dokunaklı yönetiminden çevre Bahar’ı görevinden almıştı.
Görevde olduğu süre boyunca ekstrem adına nitelendirilebilecek kişisel harcamalarını şeriklik kasasından yaptığı kanıt edilen Ilkbahar bu yolla özel jet ve helikopterler kiralayarak yaptığı 2 milyon dolara aşan seyahat masraflarını, arz ucuzu 5 bin dolar kalkışmak için 10 adet kol saatinin ve antrparantez güzellik salonu masraflarını bile Lotus’un konusunda yıkmakla  suçlanıyor.
Danny Bahar Lotus’u yeniden fayda fail bire bir iştirak haline getireceği umuduyla yılda tahminî 1,9 milyon dolarlık bire bir maaşla şirketin başına getirilmişti.

Share: