Temmuz’da araba piyasasında akıntı sürdü

4 Eylül Stadyumu yanına kurulan fuarın açılışına Sivas Ilbay Vekili Yeliz Yıldızhan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Âlim, Sivas Cumhuriyet Altını Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Kader, Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Seyit Şans, Sivas Tecim ve Uran Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Tarım Odası Başkanı Hacı Çetindağ, çalım müdürleri ve çokça sayıda yaşama katıldı.

İKİ MODELİ DAHI MEYDAN ALDI

Fuarda ilin yerel lezzetleri, tarım alanındaki faaliyetlerini anlatan stantlar açıldı. Fuarda antrparantez Ekincilik ve Orman Bakanlığı’na ilgili evvel evcil ve milli elektrikli traktörlerin iki modeli birlikte düz aldı.

İlk olarak Tarım İşletmeleri Umumi Müdürlüğü’ne (TİGEM) ilişik tarım arazilerinde kullanılan traktörler fuara gelen çiftçiler yoluyla ağırbaşlı deste gördü.

İlk adına Tarım İşletmeleri Umumi Müdürlüğü’ne (TİGEM) ait ekincilik arazilerinde geçer not traktörler fuara gelen çiftçiler aracılığıyla dokunaklı demet gördü.

Sivas potansiyelin farkında cümle kurumları ve sivil toplum örgütleriyle tasavvur birlikteliğini saplamış ve ortak akılla yönetilen bir şehirdir.

1 milyon hektarın üzerindeki ekincilik arazisiyle biliyoruz kim Sivas ekincilik alanında çok nazik ve şanlı potansiyele erbap bire bir ildir. Bizler bu potansiyelin en son düzeyde kullanılması üzere valiliğimiz ve kurumlarımız öncülüğünde bir nice projeyi hayata geçirdik.

Valiliğimiz, hususi idaremiz ve belediyemizle ortak yürüttüğümüz projelerle kesiksiz aynı suretle çiftçilerimizin, tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin birlikte olmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Valiliğimiz, özel idaremiz ve belediyemizle eş yürüttüğümüz projelerle sabah akşam ayrımsız suretle çiftçilerimizin, ekincilik ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin yanı sıra olmaya devam edeceğiz” dedi.

“HER GÖREVE HAZIRIZ”

Bu fuarımızda da çiftçilerimiz ve tarımsal alanda cıvıltı gösteren sanayicilerimiz yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri yakından rüyet imkanı bulacaklardır. İlimizin kalkınması, ekincilik ve sanayinin kolektif geliştirilmesi ile olacaktır. İl müdürlüğü namına bu konuda bizlere sakıt rastgele göreve hazırız” diyerek konuştu.

Nazır açıkladı! Türkiye’nin geçmiş elektrikli traktörü dizi üretime amade

 

Vakıfbank anahtar kredisinin kapsamına traktörü üstelik ekledi

 

Share: