S&P: kripto düşüşü finansal sistemi etkilemez

Uluslararası emniyet derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P), kripto servet piyasalarındaki düşüşün “zamanlı benzeri ikaz” olduğunu, bunun anadan görme mali piyasalar veya bütüncü ekonomi üstünde mefret benzeri etkisi bulunmayacağını bildirdi.

S&P’den yapılan açıklamada, bu ilişkin etkinin, gelişmekte olan kripto ekosisteminin oranla küçük boyutundan ve anadan görme finansla ilişkin bağlantısından kaynaklandığı aktarıldı.

Bulunan saklı yazı düşüşünün “zamanlı aynı uyartı” yerine nitelendirildiği açıklamada, sabit coinler bile dahil görünmek için kripto varlıklardaki sonuç düşüşün, bu varlıkların daha dizgesel yerine önem taşımadığı ayn önüne alındığında, anadan görme finansal piyasalar yahut makroekonomi üzerinde şanlı bir etkisi bulunmayacağı kaydedildi.

Açıklamada, “Tıpkı dahaki sefere, kripto sektörü büyümeye devam ettikçe amal farklı mümkün.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Saklı Yazı varlıkların düşüşünden kaynaklanan şok dalgalarının saklı yazı piyasalarında kaldığı tamlanan açıklamada, bunun arz haddinden fazla küçük yatırımcıları etkilediği anlatım edildi.

Açıklamada, bahis konusu ekosistemin doğasında olan potansiyel risklerin, aranjör baskının temelini oluşturduğu aktarıldı.

Makul saklı yazı varlıkların hem ebat hem üstelik genişlik adına büyümeyi sürdüreceği tamlanan açıklamada, anadan görme finansal sistemle bağlantılarının bile büyümeye ve derinleşmeye devam edeceği kaydedildi.

Açıklamada, finansal balans endişelerinin dahi buna koşut olarak artacağına meni edilerek, aranjör kararların bir sonraki saklı yazı düşüşünün yansımalarının ne kadar şişman ve kötülük verici olabileceğini belirleyeceği tabir edildi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarından Fitch bile mazi yaptığı açıklamada, son gelişmelerin sabit coinlerin düzenlenmesine müteveccih çağrıları artıracağını bildirmişti.

Açıklamada, yatırımcıların sabit coinlere güvenini kaybetmesinin saklı yazı dünyalık birimleri ve sayısal para üzere kebir menfi yansımaları olabileceği aktarılmıştı.

Kripto piyasaları ile düzenlenmiş mali piyasalar arasındaki bağlantıların vurgun kalmaya bitmeme ettiği vurgulanan açıklamada, bunun saklı yazı para piyasası oynaklığının yayılma potansiyelini sınırlamasının, daha geniş finansal istikrarsızlığa neden olmasının beklendiği kaydedilmişti.

8 soruda bütün ayrıntılarıyla kripto krizi

 

Sattığı habbe parasını saklı yazı servet borsasında bitirdi

 

Kripto pazarında büyük çekinmek

 

Share: