Kripto mal piyasasında mehabetli teferruat

Bitcoin (BTC), kıpırdak bire bir 2021 kapanışı üzere zamanının daraldığı şu günlerde, 19 Aralık’ta yetişkin ayrımsız faal sayı farkı (MA) karşılık trendi ile benzeri gösterişli gösterisi yaptı.

“Bitcoin’in sıçrayacağına ve kele piyasasında kalacağımıza oy veriyorum”

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD paritesinin ilişki günü 47 bin dolardan işlem gördüğünü ve daha muhtemelen aynı aralıkta bulunduğunu gösterdi.

Bu değer, şu anda Bitcoin’in tıpkısı almanak MA trend çizgisinin bulunduğu yerdir. Burası, BTC/USD paritesinin destek noktası namına kalırsa majör ölçüde yükselişi belen eden tıpkısı bölge adına akseptans ediliyor.

On-chain haber kaynağı Look Into Bitcoin’in kurucusu Philip Swift, “1 yıllık MA, tarihsel olarak az çok heybetli tıpkısı Bitcoin boğa/ayı pivot seviyesinde ve tığ bile bilcümle adına şu an o noktadayız.” dedi.

“Bitcoin’mağara sıçrayacağına ve sevir piyasasında kalacağımıza inanıyorum”

Bitcoin’mağara akıbet sıçrayışı, esbak yükseliş beklentileriyle biraz ahenkli olsa birlikte, dolgunca benzeri sene sonu kapanış fiyatı için henüz yeterli değil.

Istif atak modelinin yaratıcısı PlanB dahi Bitcoin’in yükselmesini bekleyenler arasındaydı. Bu haftasonu, PlanB’nin 2021 amacıyla hedeflediği 100 bin dolar seviyesinin olasılı olmadığı anlaşıldı.

PlanB, sonuç gelişmelere rağmen geçerliliğini koruyucu modelinden vazgeçmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Bu yıl “yılbaşı rallisi” bulunmayan

2021’in olağanüstü bitişi, anadan görme piyasayı bile etkiledi. Alışılmış “yılbaşı rallisi” geçtiğimiz hafta tek yerde görülmedi.

KUL Hat Bankası (Fed)’den yapılan meşruhat gücük kesiksiz tıpkı performans yükselişi sağladı amma genel anlamda bu yükseliş, yılın başlarına nazaran cılız kaldı.

Ortalık yorumcusu Holger Zschaepitz, “Piyasalar karakteristik bire bir  yılbaşı rallisi düzenlemiyor kabilinden görünüyor.” dedi.

“Toptan hisse senetleri, yatırımcıların Fed’in açıklamalarına zıt aksülamel göstermesiyle bu hafta 1,8 trilyon dolar derece kaybı yaşadı. Behre senetleri elan 118 trilyon dolar değerinde. Yani Gayri Duru Az İçi Hasıla (GDP)’nın yüzdelik 140’ına denk geliyor.“

Son ebat, Koronavirus Omikron varyantının bakir yıla büyüklüğünde devam edecek soylu erki sıkıntılara defa açması nedeniyle olumlu değil.

350 milyon dolarlık Bitcoin’i bilmeyerek çöpe attı

 

Bitcoin milyonerinin büyük derdi!

 

Bitcoin’dahi satışlar sürüyor

 

Share: