Sigortacı AXA 2021 yılından üstelik nevmit

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Paris merkezli sigorta şirketi AXA’dan yapılan dengelem açıklamasında, şirketin CEO’akarsu Thomas Buberl, “AXA’nın gelirleri 2020’de direnç göstererek tıpkı esbak yıla bakarak yalnızca %1 düşüş yaşadı. Sonuçlar mühim seçimlerimizin doğruluğunu gösterdi” dedi. Açıklamasının devamında, “servet ve ilçe sigortası ve afiyet üzere yeğleme ettiğimiz segmentler, 2020’da dahi bereketli başarım göstermeye devam ederek %3 büyüdü ve dördüncü çeyrekte çabukluk kazandı (+%5)” ifadesini kullandı.

Insurance Business Mag’mağara haberine göre, 

Buberl, “grubun gelirleri 2020’bile 4,3 bilyon euro namına gerçekleşti ve güneş tacı virüsle ilişkin hak iddiaları ile natürel afetlerin artması zımnında 1,5 milyar euro sorumluluk gördü. Dirimlik görünümümüzle ilişkin güvenimiz yerinde ve 2021-2023 ciddi plan hedefleri üzere 6,3 milyar euroluk ast cızık belirledik” dedi.

AXA’evet göre, şirketin kemiksiz geliri 2020’bile %18 düşüş göstererek 3,2 bilyon euroya geriledi. Birimlere ayrıldığında, grubun gelir açısından performansı şu şekilde gerçekleşti:

Ünite

Dirimsel

2019’a kıyasla fark

Mal ve Ilçe

48.7 bilyon euro

%1

Esenlik

14.7 milyar euro

%6

Maltalık ve deneyim

31.5 milyar euro

-%6

Dirlik yönetimi

1.3 bilyon euro

%4

Bire Bir zamanda 29 Nisan tarihinde gerçekleşecek AXA yıllık umumi toplantısında, nasip başına 1,43 euroluk yarar önerisi sunulacak. Buberl bu miktarın şirketin umumi heyet eliyle, grubun dengelem pozisyonunun dikkatle değerlendirilmesinin arkası sıra belirlendiğini söyledi. amma velakin akça akışı ve genel faaliyetler performansıyla, pandemiye ilişkin bitmeme eden belirsizlikler dahi dikkate alındı.

CEO, “mecmu AXA çalışanlarına, acentelerine ve ortaklarına bu mukavim zamanlarda gösterdikleri sarsılmaz nispet için teşekkürname etmek istiyorum. Bir zamanda müşterilerimize birlikte bağlılık ve güvenleri üzere teşekkürname ediyorum. Stratejimiz tamlık hissedarlarımızın çıkarlarıyla eğlenceli ve hedefimize ilişkin: ‘Mefret olanı koruyarak, insancasına iş üzere hareket’” dedi.

Robo-danışmanlık terimi mali danışmanları erinçsiz ediyor

 

VakıfBank ‘Hack to the future’ etkinliğinde kavrayışsız tadat başladı

 

Türkiye Sigorta’nın karında rekor düşüş

 

Share: